|

11 let trvalo jablonecké prokletí! Trutnov ho prolomil výhrou 2-4!

Středeční utkání mezi Jabloncem a Trutnovem nabídlo perfektní hokej a krásnou podívanou. Trutnov zlomil šňůru, která trvala 11 let a konečně dokázal v Jablonci zvítězit. V tabulce se Draci posunuli na pátou příčku a mají luxusní náskok osmi bodů právě na sedmý Jablonec.

(0:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Jursa (Pulec, Nezbeda), 40. Maďar (Nevyhostěný, Pavlů) - 5. Škvrně (Pohl, Krofta), 7. Suk (Janoušek, Pohl), 29. Tatar (Vácha), 55. Krsek

Vyloučení: 5:2, Využití: 0:1

Jablonec nad Nisou: Jelínek (Mašek) – Pilek, Krejsa, Pilař, Pavlů, Čechura, Pulec, Tržický – Jursa, Nezbeda, Frk, Homolka, Kačírek, Král, Nevyhoštěný, Miškovský, Maďar, Bouřil

Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) - Jirásek, Višňák, Pohl, Suk, Junek, Vácha, Kynčl, Leder - Kubinčák, Starý, Planý - Fedulov, Škvrně, Janoušek - Bucek (od 21. Krsek), Tatar, Poul

Hokejisté Trutnova zajížděli ve středečním programu druhé ligy na led Jablonce. Prokletý led Jablonce, kde Trutnov nevyhrál (pouze v roce 2009, kdy Trutnov spravovalo Vrchlabí), zažil nevídané utkání. K dispozici byl už uzdravený Krsek a Leder, kteří marodili s chřipkou. Do branky se po třech zápasech postavil natěšený Krofta.

Trutnov věnoval "klíčovému" zápasu sezóny dostatečnou pozornost a na domácí nátlakovou hru se výborně připravil. Hned ale ve třetí minutě musel hasit Krofta střelu Nevyhoštěného a následné dorážky Maďara a Kačírka. V páté minutě rozehrál Krofta kotouč na Pohla, ten našel Marka Škvrněho, který v protiútoku vymetl šibenici Jelínka - 0:1. Parádní úvod utkání navíc Draci potvrdili o dvě minuty později. Janoušek vystřelil z vrcholu levého kruhu a jeho střelu tečoval za Jelínka připravený Matěj Suk - 0:2. V táboře Trutnova bylo veselo. Poté se nabídla šance přesilové hry i domácím. Hosté však byli připravení a všechny pokusy pochytala obrana, nebo připravený Krofta. Do pauzy mohli Draci ještě jednou odskočit, ale zakončení Jakuba Planého chytil Jelínek.

Do druhé třetiny měli nástup lepší domácí, ale přesto první šanci vyprodukoval Trutnov. V přesilovce dvakrát pálil Planý a k dorážkám se dostal Starý. Jelínka však nepřekonal. A tak domácí trestali. Chvilkovou nepozornost potrestal v brejku domácí Jursa, který překonal střelou Kroftu - 1:2. Hosté však bleskově odpověděli. Vácha našel krásným pasem Jakuba Tatara, který prosvištěl mezi obránci Jablonce a zasunul kotouč mezi Jelínkovy betony - 1:3. Vzápětí jeli dva na jednoho Tatar s Poulem, ale zakončení nebylo přesné. To samé platilo i o Krskovi s Poulem, jejichž útok zakončoval ještě krkolomně Tatar. Zdálo se, že se do kabin už půjde za stavu 1-3, ale naději pro domácí vykřesal Maďar, který se štěstím překonal Kroftu - 2:3. Zbývalo 16 sekund do konce druhého dějství.

Trutnov byl však odhodlaný na ledě Jablonce zvítězit. Vždyť se mu to 11 let nepovedlo. Jablonec měl dvě šance. Nejprve pálil Nevyhoštěný a Krofta vytasil svoji pohotovou lapačku. Po něm spálil velkou šanci Kačírek, který minul prázdnou branku. Ani Miškovský, který se obtočil kolem obránců Trutnova, neuspěl. Drakům se naskytla výhoda dvojnásobné přesilové hry. Po střelách Kubinčáka a Planého však na tabuli svítilo stejné skóre. V 55. minutě využil Trutnov skvělého napadání třetí formace. Ke kotouči se dostal Filip Krsek a vymetl další šibenici v Jelínkově brance - 2:4. Vzápětí šel pykat na trestnou lavici hostující Pohl za vysokou hůl. Hosté však padali do střel a to, co prošlo, zneškodnil Krofta. Závěrečný hvizd sudích tak zpečetil veledůležitou výhru Trutnova. Jablonecké prokletí je konečně prolomeno!

Trutnov o víkendu nehraje a tak další důležité utkání, s Řisuty, bude hostit ve středu 19.2.2020 od 18:00 hodin. Reportáž: Redakce