|

Trutnov si v derby nepřilepšil a ze Dvora odjel s porážkou 1:5

Další derby, v němž hokejisté Trutnova tahali za kratší konec. Středeční bitva pod Hankovým domem vyzněla jasně pro domácí Rodos, který zvítězil 5:1, když o neúspěchu hostujícího mančaftu, stejně jako před týdnem ve Vrchlabí, rozhodla už úvodní třetiny a tři góly v trutnovské síti.

(3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Svoboda (Mocek), 12. Půhoný (Hoskovec, Dušek), 16. Hoskovec (Dušek), 24. Luštinec (Matějíček, Karlík), 49. Půhoný (Hoskovec, Matějíček) - 31. Kubinčák (Fedulov, Kynčl)

Vyloučení: 7:6, Využití: 1:1

Dvůr Králové n. L.: Čáp - Franc, Mert, Matějíček, Karlík, Mocek, Petira - Fořt, Ježek, Svoboda - Luštinec, Havlas, Valášek - Dušek, Hoskovec, Půhoný - Šedivý, Sedláček, Brokeš

Trutnov: Ašenbrenner (Krofta) - Višňák, Kynčl, Junek, Vácha, D. Jirásek, Suk, Faltys - Škvrně, Fedulov, Kubinčák - Starý, Janoušek, F. Jirásek - Krsek, Tatar, Poul

Zápasem ve Dvoře Králové uzavřel tým trenéra Petra Váchy čtvrtou pětinu základní části druhé ligy. Do jejího konce tak Drakům zbývá odehrát už jen posledních osm zápasů. Aktuálně jsou nepostupové sedmé pozici, ale na čtvrté Řisuty ztrácejí „jen“ pět bodů. O účasti Trutnova v play-off hodně napoví sobotní utkání v Nové Pace, která ještě také usiluje o posun do první šestice týmů. Na královédvorském zimáku se Draci nestihli ani rozkoukat a už prohrávali. Extrutnovský Svoboda se prosadil po 28 vteřinách! Na 2:0 pro domácí zvýšil ve 12. minutě Půhoný a v přesilovce přidal třetí gól Dušek. Začátek druhé části přinesl únik Luštince a bylo to 4:0. Teprve pak skórovali hosté, využili jednu ze svých sedmi přesilovek. Nicméně trefa Kubinčáka žádný zvrat neznamenala a domácí Půhoný v závěrečné třetině zasadil Drakům ještě jednu ránu. Hokejisté Trutnova tak z letošních čtyř soubojů se Dvorem Králové vytěžili pouze jeden bod. Ještě budou mít jednu možnost to vylepšit, a to ve středu 4. března doma v posledním duelu základní části. A potom play-off nebo konec sezony?

Jiří Malinský (Dvůr Králové): „Do zápasu jsme vstoupili parádně a už v prvním střídání se nám podařilo otevřít skóre. Co víc si v takovém utkání přát. Úvodní třetinu jsme odehráli velice dobře a povedlo se nám i přidat další branky. Bohužel ve druhé třetině jsme od svého hokeje upustili. Hra byla taková rozháraná, spoustu situací jsme přehrávali a po domluvě v kabině bylo potřeba se zase vrátit zpátky na zem. To se i povedlo. Závěrečnou část jsme odehráli bez problémů, přidali ještě jeden gól a nyní si po sérii tří vítězství můžeme odfrknout.“

Petr Vácha (Trutnov): „Utkání jsme začali špatně. První střídání, střela zápěstím od modrý a gól. Když to pak přeženu, druhá střela - další gól a třetí střela - další gól. Najednou jsme prohrávali 3:0 a nešlo to nikomu. Domácí jsme sice přestříleli 35:32, ale naše zakončení je plonkové. Jediný gól jsme dali z přesilovky, bohužel ty další jsme nevyužili, i když nebyly špatně odehrané, ale prostě tomu něco chybí. Netlačíme se do brankoviště, nechceme zakončovat. Svou roli tam hraje i psychika, nezvedli to ani starší hráči. Kluci chtějí moc, ale nejde to. Přitom nad nimi nevisí žádný meč. Chtěli bychom poděkovat za podporu našim fanouškům, byli slyšet celé utkání a víc jak domácí. Vydrželi nám fandit až do konce.“

Reportáž: Redakce, Trutnovinky.cz, Michal Bogáň