16:00
0:6
(0:1, 0:5, 0:0)
Dvůr Králové n. L.
Branky a nahrávky: 18. Ježek (Havlas, Luštinec), 27. Hrazdira (Brokeš), 29. Dušek (Hoskovec), 30. Havlas (Luštinec, Ježek), 38. Dušek (Mocek, Hoskovec), 39. Luštinec (Karlík, Havlas)

Vyloučení: 2:4

Trutnov: Krofta (Horáček) - Višňák, Leder, Suk, D. Jirásek, Junek, Vácha, Klust, Kynčl - Fedulov, Janoušek, Kubinčák - Krsek, Tatar, Poul - Škvrně, F. Jirásek, Bucek - Planý

Dvůr Králové n. L.: Jeschke (Janský) – Tondr, Petira, Matějíček, Karlík, Franc, Mocek – Fořt, Hrazdira, Brokeš – Luštinec, Havlas, Ježek – Dušek, Hoskovec, Šedivý

Kdo tohle čekal? Trutnovští hokejisté bojují o pozice potřebné k účasti v play off a k posunu do nejlepší šestky potřebovali uspět v derby se Dvorem. Proti podkrkonošskému rivalovi ale Draci prohráli posledních pět zápasů a sérii protáhli i tři dny před Štědrým večerem.

Vyrovnanou úvodní třetinu rozsoudil gól negól. Zatímco trutnovská střídačka by přísahala, že puk z hole hostujícího Ježka v 18. minutě nepřešel brankovou čáru, kotel dvorských fanoušků měl jasno. Především ale hlavní rozhodčí Markovský, jenž si pro daný moment vybral ideální postavení podél brankové čáry – 0:1.

Vedoucí branka byla pro vývoj derby důležitá, ještě více ale druhá třetina, ve které hosté zcela ovládli hru. Za záda gólmana Krofty nasypali dalších pět puků, když především čtvrtá trefa z dílny druhé dvorské útočné formace byla doslova exkluzivní.

Ve třetí periodě se už skóre (0:6) neměnilo. Oboustranně velmi sympatický ohlas měl po závěrečné siréně společný vzkaz dvorských hokejistů a fanoušků do trutnovské nemocnice, kde čeká na pondělní operaci majitel HC Rodos Vasil Teodoridis. Reportáž: Redakce, Krkonošský Deník, T. Otradovský