|

Trutnov vyhrál v Nové Pace a slaví tři body!

Hokejisty Trutnova čekala ve středečním duelu Nová Paka. Široké hřiště, dvě prohry s tímto soupeřem, moc pozitiv se před utkáním pro hosty nenašlo. Ale Trutnov utkání zvládl, po celou dobu hrál aktivně a odměnou byly tři, zasloužené, body. Dvě branky vstřelili Matěj Poul a Vojtěch Kubinčák. Premiéru v brance si odbyl Michal Krofta.

(0:1, 2:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 24. T. Půlpán (Hnik, Pohl), 26. Hric (Hnik), T. Půlpán (Ukhin, Müller), 58. Ukhin (A. Půlpán) - 14. Poul (Tatar), 23. Poul (Tatar, Krsek), 23. Kubinčák (Fedulov, Planý), 28. Svoboda (Bucek), 48. Šimoníček (Svoboda, Bucek), 60. Kubinčák

Vyloučení: 4:3, Využití: 1:0

Nová Paka: Mahdal (od 23. Vacek) - Müller, Pohl, Mlčoch, Malík, Bezděk, Suvorov - A. Půlpán, Hnik, Ukhin - T. Půlpán, Hidveghy, Hric - Škvrně, Kloutvor, Foerster

Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) - Pražák, Višňák, Vácha, Jirásek, Kynčl, Suk - Kubinčák, Fedulov, Planý - Bucek, Šimoníček, Svoboda - Krsek, Tatar, Poul

Hokejisté Trutnov začínali třetí pětinu soutěže na ledě Nové Paky. Do utkání naskočil opět Jirka Šimoníček, kterého si duo Vácha - Poul vypůjčilo opět z "B" týmu. Na poslední chvíli byl z Pardubic povolaný junior Jirka Bucek, který zaskočil za nemocného Romana Janouška. Premiéru v brance si odbyl ex-nymburský brankář Michal Krofta, který bude v Trutnově působit ve dvojici s Patrikem Ašenbrennerem do konce sezóny.

Úvod zápasu napověděl, že půjde o kvalitní utkání. Trutnov vstoupil aktivně a první šanci měl na svědomí Planý, který však od mantinelu Mahdala nepřekvapil. Ten se musel činit i při zakončení Svobody, které mu skákalo po výstroji. Na druhé straně byl závar před Kroftou v desáté minutě, ale bezprostřední nebezpečí zažehnal gólman Trutnova pohotovým zákrokem. Ve 14. minutě vyslal do brejku po pravém křídle Tatar Matěje Poula a ten svoji střelu trefil přesně pod vyrážečku Mahdala - 0:1. Hned vzápětí připravil Kubinčák šanci Planému, ale šťastnější byl Mahdal. Poté ujel do brejku Jakub Tatar, ale Mahdal kotouč zkrotil, i za pomoci svých obránců. Trutnov šel do kabin za vedení 0-1.

Nástup do druhé třetiny měli hosté fantastický. Ve 22. minutě vybojoval kotouč Krsek, posunul ho na Tatara, ten našel před brankou Matěje Poula a ten překonal s ledovým klidem Mahdala i po druhé - 0:2. Hned po vhazování navíc Planý s Fedulovem vybojovali kotouč a druhý jmenovaný našel svým pasem Vojtěcha Kubinčáka, který švihem vymetl pavučinu v šibenici Mahdala, a ten svoje místo přenechal Vackovi - 0:3. Vzápětí však chyboval hostující Jirásek a z tlaku padlo snížení. Dobře hrál na brankovišti T. Půlpán a z blízkosti překonal Kroftu - 1:3. O dvě minuty později vyhodil kotouč mimo hřiště Jirásek a putoval na trestnou lavici. Dlouho se tam neohřál, protože dělovka Hrice skončila v růžku Kroftovy branky - 2:3. Nová Paka se nadechovala k tlaku a vyrovnání, jenže Trutnov hrál aktivně a nedovolil žádný zvrat. V 28. minutě se nejlépe na brankovišti zorientoval Daniel Svoboda a dal Trutnovu znovu vedení v podobě dvou branek - 2:4. Na tři góly mohli hosté odskočit ve 35. minutě, ale nájezd Šimoníčka vytěsnil Vacek betony mimo branku.

Do třetí tetiny vstoupili znovu lépe hosté. Přečkali oslabení, ve kterém se toho moc nestalo a pokračovali v ofenzivním tažení. První střelu Suka vytěsnil Vacek, druhé jeho zakončení také. Střelu Kynčla tečoval Poul, ale pouze do přesouvajícího se Vacka. Krsek navíc vzápětí nastřelil tyčku. Zakončení Aleše Půlpána Krofta viděl a vytěsnil vyrážečkou. Ve 47. minutě protečoval kotouč Bucek na rozjetého Svobodu, ten našel Jiřího Šimoníčka a ten neměl problém uklidit kotouč do prázdné branky - 2:5. Vzápětí dobře střílel Planý, ale z boku trefil jen připraveného Vacka. Do úniku se dostal Matěj Poul, ale hattrick mu překazil Vacek svojí vyrážečkou. Drama a jiskřičku naděje vykřesal Tomáš Půlpán, který se trefil přesně do branky, když se přesouval Krofta 3:5. Na rozdíl jedné branky pak snížil Ukhin - 4:5. Jenže Trutnov si šel za svým a to byl zisk tří bodů. Nová Paka sice brankáře odvolala, ale útok zastavili hosté na své modré čáře, Vojtěch Kubinčák navíc nic nevymýšlel a poslal kotouč do prázdné branky - 4:6. Trutnov se radoval ze zisku tří bodů, které byly zasloužené.

Děkujeme všem fanouškům za podporu v Nové Pace a těšíme se na domácí utkání, ve kterém v sobotu přivítáme Mostecké Lvy. Začínáme jako již tradičně, v 18:00 hodin. Reportáž: Redakce