|

Z Jablonce bez bodů a s bůrem navíc ...

Hokejistům Trutnova se v Jablonci nedaří. A nedařilo ani tentokrát. Po naprosto nezvládnutém utkání prohráli 5:1. Jedinou branku hostí vsítil Jakub Tatar.

(2:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Plíhal (Bříška, Abraham), 17. Pavlů (Brokeš), 24. Mrkvička (L. Tondr, Bříška), 30. Babec (Nezbeda, Frk), 33. L. Tondr (Plíhal) - 31. Tatar (Šefl)

Vyloučení: 3:3, Využití: 1:1

Jablonec nad Nisou: elínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Abraham, Šuráň, Havelka – Švík, Nezbeda, Frk, Babec, Tondr Lukáš, Brokeš, Plíhal, Mulač, Maďar, Bříška

Trutnov: Ašenbrenner (33. Jeschke) - Šefl, Bezděk, Vácha, Pražák, Suk, Fedulov, Špetla - Kubinčák, Kalla, Ukhin - Chytráček, Semorád, Svoboda - L. Gabriel, Janoušek, Jakub Tatar - Kmošek

Jestliže hokejisté Trutnova někam nejezdí rádi, tak je to určitě do Jablonce nad Nisou. Na tamním úzkém kluzišti se jim dlouhodobě nedaří a body ze severu nevozí. Dnes tomu nebylo jinak a v polovině utkání bylo po zápase.

Hosté začali nabírat ztrátu od 8. minuty, kdy inkasovali v přesilovce z hole Plíhala. Na 2:0 pro domácí zvýšil v 16. minutě po individuální akci svátečního střelce Pavlů. Trutnov měl vekou šanci snížit v závěru třetiny, ale proti střele Kally vytasil beton gólman Jelínek a Ukhin pak z dorážky trefil tyčku!

Zvrat v utkání ale nepřišel a domácí po necelých čtyřech minutách druhé třetiny přidali třetí gól. Hezkou kombinaci zakončil Mrkvička. A další pěkná souhra z 30. minuty znamenala už vedení 4:0 pro Vlky. U levé tyčky skóroval osamocený Babec. Trutnov se poprvé a bohužel i naposledy prosadil až o chvíli později. Po pasu Šefla vyřešil bekhendem samostatný únik Jakub Tatar. Jenže pátá jablonecká rána přišla hned vzápětí. Tondr nedal Ašenbrennerovi šanci a hostující gólman přepustil své místo v bráně Jeschkemu. Ten už pak žádný gól nedostal, ovšem překonat se nenechal ani Jelínek.¨

„Z naší strany to bylo špatné utkání. Od soboty jsme se na to připravovali a absolutně jsme nehráli, co jsme měli. Byli jsme všude pozdě, soupeř byl ve všem rychlejší a zakončoval akce, jak měl. Tři góly jsme dostali do prázdné branky. Až poslední třetina byla vyrovnanější. První lajna domácích na tom malém kluzišti nemá konkurenci,“ zhodnotil utkání trenér Petr Vácha. „Doufám, že na sobotní derby se připravíme lépe než na dnešek,“ dodal.

Zápas s Vrchlabím, které první vzájemný zápas doma vyhrálo 5:1, začíná na trutnovském zimáku v 18 hodin. Reportáž: Redakce, Trutnovinky.cz, Michal Bogáň