|

Dva zápasy, šest bodů! Trutnov porazil i Kolín!

I ve druhém domácím zápase Trutnova bylo na co koukat! Trutnov si dokázal poradit i s Kolínem a to díky šesti brankám v síti Kozlů a skvělém výkonu hráče utkání - Oty Jeschkeho. Utkání doprovázela opět fantastická atmosféra.

SC Kolín
Branky a nahrávky: 7. Chytráček (Vácha), 21. Svoboda (Kalla, Vácha), 30. Fedulov (Bezděk, Semorád), 36. Martinec (Svoboda), 43. Tatar (TS), 60. Chytráček (Tatar) – 17. Martínek R. (Pilný), 33. Zumr (Semirád), 45. Zumr

Vyloučení: 3:4, Využití: 1:1

Trutnov: Jeschke (Ašenbrenner) - Vácha, L. Junek, Bezděk, Suvorov, Fedulov, Pražák, Suk - Kubinčák, Kalla, Smékal - Martinec, Semorád, Svoboda - Tatar, Janoušek, Chytráček - Adolf, Gabriel, Ukhin

SC Kolín: Sejpal (Martínek O.) – Zdeněk, Pýcha, Sladký, Březina, Hanzl, Barták, Mlčoch – Kozák, Zumr, Němec, Semirád, Malý, Martínek R., Kadlec, Černý, Netušil, Šafránek, Pilný

Ve druhém domácím utkání nastoupili hokejisté HC Trutnov proti SC Kolín. Po svižném začátku se po jednom z prvních závarů před hostující brankou domácí v 7. minutě otevřeli skóre, když se trefil Petr Chytráček po přihrávce Váchy - 1:0. Trutnováci pokračovali v tlaku na soupeřovu branku, ale na další gól museli diváci ještě čekat. Ve 14. minutě se hosté začali více prosazovat, ale domácí brankář Jeschke byl pozorný. Tlak Kolína byl nakonec pečetěn vyrovnávacím gólem zásluhou Martínka - 1:1. Po chybě domácích mohli jít hosté za chvíli dokonce do vedení, ale Jeschke kryl všechny pokusy. Závěr první třetiny nabídl Trutnovu možnost početní převahy, ale úvodní část už gól nepřinesla.

Začátek druhé části hry byl ozdoben využitím pokračující přesilovky Trutnova, když Daniel Svoboda po 23 sekundách od úvodního vhazování poslal Draky opět do vedení, Vácha si připsal druhou asistenci v utkání, podíl na domácím úspěchu zaznamenal Kalla -2:1. Ve 25. minutě zavřeli hosté Draky do obranného pásma, Jeschkeho branka ale odolala. O tři minuty později ujel s pukem hostující Němec, ale skóre se zásluhou skvělého zákroku domácího gólmana neměnilo. Ve 30. minutě potrestal provinění hostí Pavel Fedulov, když po přihrávce Bezděka a Semoráda zvýšil vedení trutnovských na 3:1. Kolín ale za 3 minuty využil zbytečné oslabení Draků a snížil Zumrem na rozdíl jediného gólu - 3:2. Domácí ožili a ve 38. minutě to bylo zase o dva góly. Postaral se o to Jakub Martinec po přihrávce Svobody - 4:2. Za chvíli mohl zvýšit Smékal, který dostal hezkou přihrávku od Kubinčáka. Druhou třetinu dohrávali Draci ve dvojnásobném oslabení, ale Jeschke uhájil svou branku.

Tlak Kolína pokračoval i na začátku závěrečné části hry, oslabení Draci přežili. Ve 43. minutě byl Jakub Tatar faulován při samostatném úniku a rozhodčí nařídil trestné střílení, které trutnovský útočník přesnou střelou pod víko proměnil – 5:2. Domácí pak na chvíli přestali hrát a hosté trestali snížením na 5:3, skóroval Zumr. Kolín potom zvýšil obrátky a snažil se ještě dohnat ztrátu, ale Jeschke v domácí kleci čaroval, za což si vysloužil ovace publika. Draci se snažili pojistit si vítězství, pokoušeli se o to Kubinčák, Tatar, Chytráček, a Junek. Hosté to zkoušeli v šesti v posledních dvou minutách. 12 sekund před koncem pečetil vítězství Draků Petr Chytráček střelou do opuštěné branky Kolína, kterou ještě usměrnil jeden z hostujících hráčů

Druhý zápas, druhé vítězství, gratulace Drakům a poděkování skvělému domácímu publiku. Reportáž: Redakce, Marek Šváb