|

Z Jablonce bez bodů a s bůrem...

Po dvou výhrách v řadě přišlo těžké vystřízlivění. Hokejisté Trutnova prohráli na ledě favorita z Jablonce 5:0.

(2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Víšek (Čechura, Nevyhoštěný), 18. Brokeš (M. Tondr), 30. Pilař (Brokeš), 42. M. Tondr (Brokeš, Frk), 53. Nevyhoštěný (Pavlů) Vyloučení: 7:8, navíc Babec (JBL) a Kolář (TRU) 5+OK, Využití: 1:0

Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M., Zeman, Pulec – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Frk, Peřina, Gecko

Trutnov: Ašenbrenner (Jeschke) - Poul, Vácha, Polívka, Fedulov, Malík, Suk - Kolář, Martinec, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Chytráček - Ukhin, Zahradník, Smékal - Janoušek, Hlaváček

Hokejisté Trutnova zajížděli v sobotním duelu na led Jablonce. Vlky již 9 let na jejich ledě neporazili a odvezli si z Jablonce pouhý bod. Po sobotě tato černá série stále trvá...

Utkání začalo dle předpokladů. Domácí na Trutnov vlétli jako tornádo. Hosté sice byli připravení na úvodní tlak, ale ihned při střídání druhé trutnovské pětky padla branka. Od modré vystřelil Čechura a jeho střelu tečoval zkušený a Extraligou ostřílení domácí Víšek - 1:0. Hosté se do útoku tlačili, ale marně. Domácí nejen výborně napadali, ale také výtečně bránili. Srovnat krok mohl Aleš Půlpán, kterého do brejku vyslal obránce Poul, ale zakončení hostujícího kapitána chytil domácí Hosnedl. Likvidovat tutovku musel Ašenbrenner v hostujícím oslabení, kdy odkrytou branku měl před sebou Lukáš Tondr. Když už se schylovalo ke konci první třetiny, tak domácí znovu udeřili. Martin Tondr vystřelil od modré a kotouč tečoval těsně před hostujícím brankářem domácí Brokeš - 2:0.

Druhá třetina začala obdobně, jako ta první. Velký tlak domácích však hosté ustáli a mohli snížit. Jenže dělovka Lukáše Kastnera po vhazování jen orazítkovala břevno Hosnedla. Další šance, Tomáše Zahradníka, tentokrát skončila v Hosnedlově lapačce. Zase se zdálo, že se hra vyrovná, jenže domácí zasadili Trutnovu tvrdé KO. Zase to bylo od modré čáry. Po vhazování se na kotouč dostal Pilař a novopacký rodák prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:0. Hosté se poté dostali do situace, na kterou navázali i domácí. Na ledě to byla holomajzna. Utkání se vyhrotilo v té době, když domácí Babec naprosto bezdůvodně atakoval mimo hru hostujícího Jana Koláře loktem do obličeje. Poté se strhla bitka, za kterou oba dva aktéři dostali trest do konce hry.

Ve třetí třetině se hosté snažili s výsledkem něco udělat. Jenže marně. Největší šanci měl hostující celek v polovině třetí třetiny. Na branku domácích ujela trojice Ukhin - Poul - Fedulov a v cestě jim stál domácí obránce a Hosnedl. Prázdnou branku však hostující Fedulov netrefil a skóre se tak pro hosty nijak nezměnilo. Za to domácí šli do vedení v přesilové hře. Opět od modré čáry a tentokrát v hlavní roli Martin Tondr - 4:0. Poslední hřebíček do trutnovské rakve zatloukl domácí Nevyhoštěný, který v úniku propálil Ašenbrennera mezi nohy - 5:0.

Hokejisté Trutnova tak mají šanci na reparát již tuto středu, kdy na domácím ledě přivítají pražskou Kobru. Děkujeme všem za podporu a ve středu na značkách! Reportáž: Redakce