|

Doma vítězně! Klášterec jsme zdolali po nájezdech!

Druhé utkání za sebou dokázali hokejisté HC BAK Trutnov vyhrát. Tentokrát však po nájezdech, ve kterých byli úspěšnější než hostující Klášterec nad Ohří.

TRUKNO
Trutnov
29. Kolo
Trutnov
25.01.2017
18:00
2:1 sn
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0 - 1:0)
Klášterec nad Ohří
Branky a nahrávky: 8. Abrahám (T.Půlpán, Kastner), rozh. náj. Chytráček – 54. J.Charousek (K.Charousek, Cestr)

Vyloučení: 7:6, navíc Páleník (KNO) 5+TH, Bez využití, V oslabení: 1:0

Trutnov: Veselý (od 60. Jeschke) - Poul, Abraham, Sakaev, Beneš, Junek - Ukhin, Fedulov, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Chytráček - Hlaváček, Janoušek, Smékal

Klášterec nad Ohří: Kaššák – Gröger, K.Charousek, Hierman, Kuncl, Sklenička, Cestr – Macháček, J.Charousek, Toušek - Páleník, Vrtek, Mála - Diviš, Dejmek, Šmejc

Domácí hokejisté v honbě za dalšími body nastoupili znovu proti Klášterci v okleštěné sestavě v obraně. Chyběli Bažant (Litoměřice), Píša (rodinné důvody), Vácha a Bezděk (lyžařský kurz v Alpách). Domácím to ale nevadilo a pustili se do další defenzivní bitvy.

Úvodní třetina patřila v první polovině hostům. Ty na domácí vlétli. K překvapení všech napadal Klášterec ve dvou hráčích a dostával se často ke kotouči dříve. Hned v úvodu měli hosté výhodu přesilové hry a střely Kamila Charouska a jeho bratra Jiřího musel řešit František Veselý. V 8. minutě šli domácí do vedení. V oslabení vyrobili hosté chybu, do přečíslení se dostal Tomáš Půlpán a jeho přihrávku uklidil do prázdné branky Lukáš Abraham - 1:0. Ve 12. minutě, díky přesilové hře pěti proti třem se dostali domácí hokejisté do hry. Poul našel Fedulova, ten bleskově přihrál Chytráčkovi, ale jeho střelu chytil se štěstím Kaššák Další pokusy Beneše a Abrahama skončily na vyrážečce Kaššáka. Po prvních dvaceti minutách odcházeli domácí jako vítězové.

Ve druhé třetině to začalo na ledě jiskřit. Domácí měli více ze hry, ale nedokázali se pořádně prosadit. Za potyčku za domácí brankou putovali na trestnou lavici Poul a Mála a navíc ještě Páleník. Ten však za úder hlavou vyfasoval trest ve hře a domácí rázem hráli pětiminutovou přesilovou hru. V té spálil tutovou šanci Tomáš Půlpán, který úplně minul, bekhendem, prázdnou branku hostujícího Klášterce. Po něm měl slibnou šanci jeho bratr Aleš, ale také byl neúspěšný. Petr Chytráček to těsně před koncem přesilové hry zkoušel z pravého kruhu, ale Kaššák byl pozorný. Chybu v rozehrávce na druhé straně mohl potrestat Vrtek, ale jeho střelu fantasticky chytil Veselý. Po čtyřiceti minutách domácí vedli a měli rozhodně navrch.

Jenže třetí třetina přinesla zbytečné zatažení do obrany a na ledě kralovali hosté. Zejména první pětka vedená zkušenými bratry Charousky. Kamil Charousek napřáhl na modré a jeho ostrý projektil trefil Veselého do masky a musela se přerušit hra. V další šanci selhal Vrtek, který minul prázdnou branku. V 54. minutě však dostal do jízdy kotouč Jiří Charousek a střelou přes obránce vyrovnal - 1:1. Domácí se probudili a začali hrát znovu do útoku. Z mezikruží pálil Kastner, ale střela po ledě Kaššáka nepřekvapila. Utkání schylovalo do prodloužení, ale pro domácí nastala jedna velká komplikace. Střela Charouska skončila sice v rohu, ale nešťastný zákrok udělal domácí František Veselý a v utkání skončil, musel odstoupit kvůli bolestem třísla. Do branky se 40 vteřin před koncem postavil Ota Jeschke.

Hned v úvodu prodloužení musel Jeschke vytěsnit střelu Kuncla, se kterou si ale poradil. Na druhé straně řešil Kaššák pouze střelu Aleše Půlpána. V prodloužení měli více ze hry hosté, ale došlo na samostatné nájezdy.

V nájezdech byli úspěšnější domácí. Hned v první sérii proměnil nájezd Petr Chytráček blafákem mezi nohy. Naopak hostujícího Charouska vychytal Jeschke. Druhá série branky nepřinesla - Poul trefil beton Kaššáka a Vrtek beton Jeschkeho. Ve třetí sérii rozhodl o vítězství domácích Aleš Půlpán, který přidal druhou branku, jako pojistku.

Domácí hokejisté tak upevnili svoje místo v tabulce a v sobotu je čeká výjezd do posledního Sokolova. Děkujeme všem za podporu a těšíme se za týden ve středu, kdy na domácím ledě přivítáme Medvědy z Děčína! Reportáž: Redakce