|

David Hruška sestřelil Trutnov. Domácí prohráli se Sokolovem...

V dalším domácím zápase hokejisté Trutnova opět nedokázali urvat body. Tentokrát si všechny body odvezli hosté ze Sokolova. V utkání se nejvíce prosadil bývalý extraligový hokejista David Hruška. Ten si připsal hattrick a přidal ještě jednu nahrávku.

Baník Sokolov
Branky a nahrávky: 2. Smékal (Janoušek), 54. Bažant (Abraham, A. Půlpán) - 26. D. Hruška (Kuběna), 36. D. Hruška (Kuběna, Michálek), 56. Kuběna (D. Hruška), 59. Hruška (TS), 60. Kuběna

Vyloučení: 11:13, navíc Kašpar (Sokolov) OT, Využití: 0:1

Trutnov: Veselý (Jeschke) - Poul, Píša, Bažant, Abraham, Vácha, Beneš - Chytráček, Fedulov, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Hlaváček - Smékal, Janoušek, Malý - Kysela

Baník Sokolov: Hruška P. (Fečo D.) - Říha, Michálek, Gombár, Binias, Šik - Hruška D., Kuběna, Sláma - Račanský, Kašpar, Jirušek - Musil, Trapl, Sus

Hokejisté Trutnova přivítali v rámci třetího kola II. Ligy ČR na svém ledě Sokolov. Hostující celek prožívá vydařený vstup do sezóny, zatímco domácí trápí koncovka. V dresu domácích se představila nová posila za střídavý start z Litoměřic Matěj Bažant. V dresu hostí se naopak zaskvěl David Hruška, který ještě v loňské sezóně oblékal extraligový dres.

Úvodní třetina byla jasnou záležitostí domácího celku. Trutnov na sokolovský Baník vlétl jako uragán. Okamžitě a to ve 2. minutě, využil brejku Janoušek, přesným pasem našel Davida Smékala a ten překonal hostujícího brankáře - 1:0. Domácí bušili do hostujícího brankáře, ale bez výsledku. Na druhé straně museli domácí řešit oslabení třech proti pěti. David Hruška s Kuběnou zkoušeli svoje štěstí, ale proti tomu byl razantně domácí brankář František Veselý. Největší šanci první třetiny pak spálil Aleš Půlpán, který nepřekonal ležícího Hrušku v brance Sokolova. Do kabin se šlo za příznivého stavu pro domácí.

Druhá třetina byla opakem té první. Domácí se nemohli dostat do tempa a naopak hosté se do tempa dostali. Trutnov sužovala zbytečná vyloučení, někdy i za hranicemi chápání, co může hlavní sudí vymyslet. Ale to je už druhé utkání v řadě a kapitola sama o sobě. Domácí měli největší příležitost v 24. minutě, když Píša našel před brankou volného Fedulova, který však netrefil odkrytou klec. No a hosté trestali. David Hruška si našel jediné volné místo v útočném pásmu, dostal kotouč a klinicky přesně zavěsil - 1:1. S domácími bylo v té době zle. Do hry je měla dostat přesilová hra pěti proti třem, ovšem se tak nestalo. Hosté hrozili z brejků, téměř vůbec nenapadali a čekali na svou šanci. Ta přišla v 36. minutě. V oslabení propadli dva domácí útočníci za brankou Sokolova a přečíslení vyřešila opět dvojice Kuběna - David Hruška, když druhý jmenovaný trefil opět stejné místo v rohu domácí branky - 1:2. Ještě před přestávkou mohl vyrovnat Chytráček, ale jeho střela postrádala razanci.

Třetí třetina byla prvních deset minut velmi vyrovnaná. Domácí se dostali zpět do zápasu a sahali po vyrovnání. Vyrovnat mohl Jiří Kysela, v přesilové hře však neusměrnil kotouč za záda Hrušku a skákající dorážku neusměrnil ani Ondřej Poul. Do přečíslení dva na jednoho se dostal i Aleš Půlpán, ale odkrytou klec netrefil. Vyrovnání stále nepřicházelo a už to vypadalo, že se to nepovede. Ovšem v 54. minutě přišla dělovka z hole Matěje Bažanta a vyrovnání bylo na světě - 2:2. O dvě minuty později však přišlo rozhodnutí. Váhavá rozehrávka domácího útočníka znamenala chybu a tu potrestala dvojice Hruška - Kuběna, když se role vyměnili a hostující kapitán zavěsil kotouč nad rameno Veselého - 2:3. Když se domácí nadechli k závěrečnému tlaku, přišel trest. Aleš Píša jel z levé strany na sokolovskou branku, vystřelil, orazítkoval břevno a z protiútoku byl faulován David Hruška. Sudí Barek nařídil trestné střílení. A David Hruška, střelou do levého růžku domácí branky zkompletoval hattrick - 2:4. Bylo téměř rozhodnuto. Domácí sice power-play hráli, ale stačili v ní také inkasovat. Skóre celého utkání uzavřel brankou do prázdné trutnovské klece hostující Kuběna - 2:5.

Hokejisté Trutnova tak na domácím ledě neuhráli opět ani bod. Další reparát budou moci složit ve středu, když zajíždějí na led Děčína. V sobotu pak přivítáme rivala z Vrchlabí, když bude moci k vidění první letošní, ostré, derby. Reportáž: Redakce