Drak svázal kozla na koleje !

Trutnov odváží z favorizovaného Kolína dva body za výhru 2:1 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil v 2. minutě nastaveného času Březina. Dnešní úspěch byl vystavěn především na vynikájícím výkonu brankáře Čápa, který za svá záda pustil jen jednu střelu.

SC Kolín
12.
Zimní stadion Kolín
15.11.2014
1:2 pr.
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Trutnov
Branky a nahrávky: 29. Luštinec (Junek,Veselý), 62. Březina - 46. Šafránek (Hanzl)

Vyloučení: 6:12 diváci:780

SC Kolín: Moravec (Sejpal)- Pácal, Muláček, Hanzl, Skokan, Barták, Kulhánek, Procházka- Semirád, Šafránek, Jankovský, Morkes, Kadlec, Ježek, Malý, Mejzr, Valášek, Navrátil, Klíma,Zumr, Hlavatý

Trutnov: Čáp (Biegl) – Škvor, Procházka, Voženílek, Chaloupka, Karlík, Junek, Souček – Veselý, Janoušek, Březina,– Bartoň, Kastner, Luštinec – Perutek, Chytráček, Zítka – Kozák, Mašek

Kolín byl v dnešním utkání favoritem, trutnovští hokejisté však vstupovali do utkání s jasným cílem podat maximální možný výkon a soupeře co nejvíce potrápit. Výborně fyzicky připravený kolínský tým měl v první třetině mírnou bruslařskou převahu a také více ze hry. Šance však byly na obou stranách hřiště, ovšem brankáři byli bezchybní. V první třetině tak diváci, kterých se na kolínském zimním stadionu sešlo 780, gól neviděli.

Druhá třetina stejně jako ta první přinesla pohledný rychlý hokej, a hra byla z pohledu Trutnova při nejmenším vyrovnaná. Zásadním rozdílem oproti první třetině byla změna skóre. V přesilové hře Jakub Luštinec ukázkově clonil před domácím brankářem a odměna za tuto černou práci přišla v podobě střely Junka, která se otřela o trutnovského kapitána a skončila v brance. Trutnov si tak po druhé třetině odnášel do kabin zasloužené jednobrankové vedení.

Do třetí třetiny nastupovali hokejisté Trutnova s cílem hrát ze zabezpečené obrany a využít chyb soupeře. Kolín do třetího dějství doslova vlétl a s vervou se snažil o vyrovnání . Proti tomu však byl výborně chytající Josef Čáp , který domácí útočníky přiváděl k šílenství a nechybělo mnoho, aby se z ochozů kolínské haly, do které zavítali také trutnovští fanoušci (tímto jim srdečně děkujeme), linulo “ČÁP NA HRAD“ . Trutnovské obraně se zprvu dařilo efektivně odolávat kolínským výpadům, ovšem v 45. minutě byl proti Šafránkovu důrazu bezmocný i dosud bezchybný „Mág“ Čáp. Nutno podotknout, že byl do branky vtlačen i s kotoučem a hostující obrana měla velké štěstí, že „Čapíno“ není podobného ražení jako Radovan Biegl a jejich nedůraz opětoval pouze zoufalým pokrčením rameny, nikoliv svižnou ranou holí. Po zbytek třetiny se hrál bojovný hokej poznamenaný jednostrannými rozhodnutími hlavního rozhodčího, který Trutnov v druhé polovině třetí třetiny téměř nenechal zahrát v plném počtu. Trutnovská obrana v čele s Čápem, ale již další inkasovanou branku obětavým výkonem nepřipustila. Zápas tak dospěl do prodloužení.

První střídání v nastaveném čase, se stejně jako závěr třetí třetiny, odehrálo v obrané třetině Trutnova. Kolín tak v domnění, že bude v tomto trendu nadále pokračovat nastoupil k dalšímu střídání. Z omylu je ale v čase 61:19 vyvedl Ondřej Březina, který svým pohybem donutil domácího obránce k chybě, získal kotouč a v následném přečíslení překonal domácího brankáře. Rozhodl tak o osudu utkání, bonusový bod putuje do Trutnova a oslavy s fanoušky, kteří vážili cestu do Kolína mohly naplno propuknout.

Nejlepším hráčem utkání trutnovského celku byl zcela po zásluze vyhlášen Josef Čáp.

Trutnovští Hokejisté děkují svým fanouškům a těší se na další shledání v domácím prostředí. Nejlépe již v zápase s Moravskými Budějovicemi v pondělí 17.11. od 18:00. Reportáž: Redakce