Dohrávka skončila lépe pro Trutnov! Domácí porazili hostující Hronov!

V dohrávce prosincového utkání zvítězili domácí hokejisté nad hosty z Hronova.

18:00
4:2
(0:0, 2:0, 2:2)
Hronov
Branky a nahrávky: 27. Chytráček (Luštinec, Poul), 34. Mašek (Kašák, Procházka), 54. Chytráček (TS), 60. Šimoníček (Filip) - 49. Hubáček, 55. Fišer

Vyloučení: 10:10, Střely na branku: 32:29

Rozhodčí: Veinfurter - Karous, Schánil

Diváci: 265

Trutnov: Biegl (od 30. M. Veselý) - Antonín, Synek, Poul, Seidl, Kozák, Procházka - Filip, Šimoníček, Vlček - T. Veselý, Chytráček, Luštinec - Perutek, Mašek, Kašák - Janoušek, Vacek, Smékal, Tatar

Hronov: Kolbaba (od 27. - 32. Mráček) - Hornyš, Táborský, Hubáček, Vybíral, Daňo, Franců Mich., Franců Mar., Borůvka, Fišer, Ježík, Rojšl, Ansorge, Martinec

Dohrávka prosincového utkání nezačala dobře pro domácí tým z Trutnova. Hostující Hronov přijel do Trutnova bojovat o přední příčky v tabulce. Od začátku první třetiny bylo jasné, že hostující Hronov nechce odjet s prázdnou. První dějství začalo neskutečným tlakem Wikova, který však hosté neproměnili v branku. Úvodní třetina skončila bez branek jen díky bezchybnému Bieglovi. Ten chytil již ve 3. minutě nájezd Hubáčka. Ve 13. minutě měl šanci Daňo, ale jeho samostatná akce brankou neskončila. První vážnější šanci Trutnova měl Chytráček, ale obkroužil prázdnou branku a kotouč za záda Kolbaby nezasunul.

Druhá třetina už byla "bohatší" na branky. Trutnovští hokejisté vstoupili do druhého dějství aktivněji a hostujícímu Hronovu dělalo obrovské potíže přecházet střední pásmo. První šanci ve druhé třetině měl domácí kapitán Šimoníček, ale jeho prudká střela v brance Hronova neskončila. Ve 27. minutě předvedla druhá pětka (čtveřice, branka padla při hře 4 na 4) krásnou akci, kdy se každý člen pětky dotkl kotouče. Nejprve si vyměnili kotouč Poul se Seidlem, prvně jmenovaný poslal pas na Luštince. Trutnovský rychlík si kotouč dojel v rohu, přihrál Chytráčkovi, který bekhendem překonal Kolbabu - 1:0. Přesně o sedm minut později vedl Trutnov o dvě branky. Opět akce jako z učebnice, tentokrát v podání třetí pětky. Procházka nahrál Kašákovi, ten si podržel kotouč a s hráčem na zádech naservíroval nahrávku na Libora Maška, který zkušeně překonal Kolbabu - 2:0. Ve druhém dějství ještě stojí za zmínku šance Táborského, který golfákem sestřelil masku z Bieglovy hlavy, ale branka nepadla.

Třetí třetina byla na branky nejbohatší. Utkání zdramatizoval Hronov ve 49. minutě. Hubáček kroužil s kotoučem tak dlouho, až náhodně poslal puk na branku Veselého a světe div se - kotouč skončil za zády domácího brankáře - 2:1. Odpověď přišla v 54. minutě. Poul vyslal svým pasem do brejku Chytráčka a Luštince a prvně jmenovaný byl v jasné pozici faulován - sudí nařídil trestné střílení. Chytráček svým blafákem Kolbabu překonal - 3:1. Ovšem, aby to Hronovu nebylo líto, i hosté jeli trestné střílení, za nepochopitelný zákrok ze strany domácího brankáře na hostujícího Fišera. Fišer se rozjel s kotoučem na Veselého a svůj blafák do forhendu proměnil - 3:2. Drama bylo na světě, ale to utnuli 30 sekund před koncem domácí. Filip se dostal k odraženému kotouči, lahůdkově přihrál Šimoníčkovi, který s kotouče dojel do prázdné branky - 4:2.

Trutnov si tak upevnil svůj náskok na čele tabulky a v neděli zakončí od 17:00 v Opočně (proti Semechnici) své tažení v základní části. Děkujeme vám za dnešní návštěvu a těšíme se na vás v Play-Off! Finálová část startuje ve středu 9.1.2013, na domácím ledě přivítáme Novou Paku. KDO PŘIJDE V ZELENÉM (dres, bunda apod.) má vstup pouze za 30,- Kč! Cena vstupenek pro Play-Off se mění - normální vstupné je za 50,- Kč a za 30,- Kč. Reportáž: Redakce