|

1. Semifinále: Biegl čaroval, ale Technika dokázala vyhrát.

V 1. utkání Semifinále byli šťastnější domácí brňané a zvítězili 4:2. Stav série je 1:0 pro Techniku.

(1:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Rajnoha (Mráz), 44. Brzobohatý (Zapletal), 54. Sedláček (Habrovec), 60. Mráz (Rajnoha) - 5. Luštinec (Chytráček), 45. Březina (Mašek, Jindřich)

Brno: Novák - Klimeš, Vozdecký, Habrovec, Žalud, Strýček, Zapletal, Hájek - Mráz, Jelínek, Rajnoha, Česnek, Benýšek, Šedý,Matouš, Bělohlávek, Gabriška, Sedláček, Jurča, Brzobohatý, Odehnal

Trutnov: Biegl (Jeschke) - Klement, Antonín, Kuna (od 3. min Poul), Seidl, Hamerský, Pištora - Chochola, Šimoníček, Fořt - Březina, Bláha (od 41. Mašek), Jindřich - Veselý, Chytráček, Luštinec

Úvodní zápas semifinálové série přinesl velmi rychlý hokej s nadstandardním množstvím šancí. Tu vůbec první měli hosté. Po dvou minutách hry se ocitl před Novákem Chytráček a zkoušel bekhendovou kličku, ovšem brněnský gólman jeho fintu vystihl. Vzápětí se k soupeřově brance dostali i domácí a hned z toho byl gól. Přečíslení 2 na 1 řešil Kamil Rajnoha, slavící 25. narozeniny, na minimetr přesným zakončením pod horní tyč Bieglovy klece - 1:0. Brněnskou radost však rychle utnul Chytráček s Luštincem, kteří taktéž ujeli do tandemu a druhý jmenovaný jen zasunul kotouč do prázdné brány - 1:1. Přečíslení bylo celkově na začátku zápasu poměrně oblíbeným typem akce, ale Sedláček s Rajnohou v něm napodruhé už neuspěli. Postupem času se defenzíva obou týmů víc strukturovala a okének plynoucích ze hry nahoru-dolů ubylo. Velkou důležitost v této chvíli získala hra v početní převaze. Tu první si zahráli v 16. minutě domácí a vytvořili si v ní velký tlak. Výstupem byla tvrdá střela Habrovce od modré, kterou ale Biegl famózně skryl ve své lapačce.

Hned zkraje prostředního dějství se domácím naskytla 66 sekund dlouhá výhoda převahy dvou mužů. V ní sice uzavřeli svého soupeře v pásmu, nicméně střelby bylo pomálu. Ač měla Technika nesporně více ze hry, pořád chyběl větší důraz směrem k hostující bráně. To se změnilo ve 30. minutě, kdy výtečně hrající Rajnoha vybídl ke skórování Mráze, ovšem ten z blízkosti pálil vedle brány v tu chvíli bezmocného Biegla. Trutnov se pak zcela zatáhl na svou polovinu a interval mezi 30. až 40. minutou lze charakterizovat jako období dobývání trutnovské svatyně. V těchto okamžicích měli vysokoškoláci spoustu šancí, jenže Biegl chytal neuvěřitelně. Brněnská převaha vyústila ve 37. minutě v další přesilovku 5 na 3, ale dát gól extraligovému veteránovi se zdálo jako nadlidský úkol.

V závěrečném dějství aktivní hra Brňanů pokračovala. Své ovoce nakonec přinesla ve 44. minutě, kdy v přesilovce Brzobohatý procedil kotouč do hostující klece - 2:1. Ani napodruhé se však příznivý stav nepodařilo udržet. Po 71 sekundách brněnská pětice nepohlídala Březinu, který se vřítil do pásma a bleskově srovnal - 2:2. Přestože vysokoškoláci opět museli začínat odznova, bylo vidět, že na soupeře si věří. Jenže chybělo trochu víc štěstí. Například ve 49. minutě měl Rajnoha před sebou ležícího Biegla a k tomu polovinu odkryté branky, avšak trefil právě do těch míst, které hostující mág kontroloval. Nakonec se však štěstina přece jen přiklonila na brněnskou stranu. V 54. minutě převzal puk Sedláček, přejel modrou a vypálil, jeho pokus unavený Biegl hodně podcenil a bylo to 3:2. Draci v tu chvíli znervózněli a místo snahy o vyrovnání začali předvádět nepříliš hokejové zákroky. Zejména hrubý faul Martina Klementa byl zcela nesmyslný, neboť fakticky připravil soupeře Techniky o poslední špetku naděje na zvrat. Utkání se tak dohrávalo zejména v obranném pásmu Trutnova, z čehož Technika vytěžila čtvrtou branku. Na prahu poslední minuty hostující obrana rezignovala na bránění dvojice Rajnoha - Mráz a Biegl kapituloval počtvrté - 4:2. Reportáž: Michal Nový hokej.vsktechnika.cz