V dohrávce 30. kola se utkali domácí Draci s hostujícími Břeclavskými Lvy.

17:00
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Břeclav
Branky a nahrávky: 30. Luštinec (Veselý), 44. Chytráček (Luštinec), 60. Chytráček - 10. Beneš

Trutnov: Jeschke (Biegl) - Klement, Antonín, Kuna, Seidl, Rejzek, Schwartz, Hamerský - Chochola, Šimoníček (od 21.Dlab), Fořt - Březina, Bláha, Mašek - Veselý, Chytráček, Luštinec

Břeclav: Chvátal(Húbner) - Dlapa, Latner, Novák, Bilčík, Směřička, Nekoranec, Lysoň, Beneš, Barus, Popolanský, Zháňal, Bartoš C., Bartoš O., Lechner, Papp, Vlašic

Domácí hokejisty čekalo nelehké utkání. Do Trutnova zavítala "proklínaná" Břeclav. Z předchozích dvou utkání si Břeclav odnesla plný počet bodů - šest.

1. Třetina:

Utkání začalo v režii domácích. Ihned ve 2. minutě měli domácí šanci, ale Chvátal byl pozorný. V polovině 4. minuty jel sám na branku Chochola, ale znovu Chvátal chytil. V 6. minutě byl v šanci hostující Novák, ale domácí Antonín mu mu zhatil plány a kotouč odpálil do bezpečí. V 7. minutě měli domácí opět slibnou šanci, ale trefili jen Chvátalovu lapačku. V 10. minutě se už skóre měnilo. Domácí se špatně domluvili, kotouč za brankou si sebral Beneš a se štěstím překonal Jeschkeho - 0:1. Ve 14. minutě měl další pokus Fořt, ale opět gólman hostí byl na svém místě. V 17. minutě našel zpoza branky stojící Bláha Luštince, ale ani ten nedokázal vstřelit kotouč do branky. V 20. minutě byl nepochopitelně vyloučen Šimoníček a následně vyfasoval osobní trest do konce hry.

2. Třetina:

Do druhého dějství nastoupili již domácí bez Šimoníčka a v oslabení. Ve 24. minutě kroužil v útočném pásmu Chochola, ale obranný val Břeclavi ho nepustil k zakončení. V 25. minutě byl ve slibné šanci hostující veterán Barus, ale na Jeschkeho nevyzrál. V 30. minutě bylo srovnáno. Veselý chytře našel Luštince a ten nedal Chvátalovi šanci - 1:1. Druhá třetina více momentů nenabídla.

3. Třetina:

Ve 43. minutě se opět skóre měnilo a to už v prospěch domácích. Jakub Luštinec vyslal do brejku Chytráčka a ten bezproblémů překonal hostujícího brankáře - 2:1. Ve 44. minutě byli současně vyloučení Nekoranec 2+2 minuty a Bartoš na 2 minuty, ale domácí ani takvoou výhodu přesilové hry nevyužili. V 54. minutě střílel Březina, ale Chvátal stál kde měl a šanci pokryl. V 59. minutě hosté odvolali brankáře a toho domácí využili. S nutnou dávkou štěstí se prosadil do prázdné branky Chytráček a rozhodnul utkání - 3:1.

Domácí hokejisté konečně protrhli smolnou sérii s Břeclaví a na třetí pokus zvítězili. Ve středu putují Draci na utkání do Hodonína. Další utkání sehrají Draci v neděli a to na domácím ledě se Žďárem. Reportáž: op