Divoká přestřelka v Kutné Hoře - Draci vítězně!

V dalším utkání na sebe narazla Kutná Hora a Trutnov.

11.12.2011
18:00
7:9
(3:2, 0:4, 4:3)
Branky a nahrávky: 2. Nakládal (Heřmanský), 5. Tugarinov (Kubišta, Burda), 15. Burda (Kubišta, Tugari), 42. Tugarinov (Kubišta), 47. Bláha, 48. Muras (Tugarinov), 58. Heřmanský (Tugarinov) - 7. Luštinec (Chytráček, Malinský), 9. Chytráček (Chochola, Rejzek), 23. Březina (Bláha, Dlab), 24. Chytráček (Luštinec), 29. Chochola (Šimoníček, Bláha), 35. Kuna (Fořt, Šimoníček), 44. Veselý (Luštinec, Chytráček), 46. Luštinec, 59. Březina (Luštinec)

Kutná Hora: Jíra (46. Barta)- Heřmanský, Janata, Burda,Bílek,Kůrka, Horálek, Muras, Křišťan, Sladký, Kubišta, Kadlec, Králíček, Nakládal, Bláha, Mareček, Hanus, Jankovský, Tugarinov, Culek

Trutnov: Jeschke (13. Truhlář) - Poul, Rejzek, Kuna, Seidl, Malinský, Schwartz, Vácha - Chochola, Šimoníček, Fořt, Březina, Bláha, Dlab, Veselý, Chytráček, Luštinec

Mimořádně napínavý a nervy drásající zápas byl k vidění na kutnohorském Zimním stadionu. Již v první minutě vyzkoušeli Sršni pozornost hostujícího brankaře Jaschkeho, ale zatím ještě bezúspěšně. Zato v druhé minutě se již rozvlnila síť za hostujícím brankařem. V přesilové hře se prosadil chytrou tečí Nakládal a bylo to 1:0. Ve čtvrté minutě již bylo veseleji, v závaru před brankou se nejlépe zorientoval Tugarinov a bylo to již 2:0. V šesté minutě se podařilo hostům snížit výsledek, když se při hře 4 proti 4 „utrhl“ Chytráček přihrál na Luštince a ten snížil na 2:1. V čase 8:24 ujel znovu Chytráček a zakončil přesně 2:2. Sršni si nechali utéct slibné vedení o dva góly. V 16 minutě, ale dokázali domácí vstřelit branku z hokejky Burdy. Do kabin se tak odcházelo s výsledkem 3:2.

Na začátku druhé třetiny předvedli obrovský závar před hostující brankou Muras, Sladký a Křišťan, ale jejich šance se neujaly. Ovšem to co následovalo ve zbytku třetiny by se dalo nazvat lekcí z produktivity. Kutnohorští se tlačili, vytvářeli si obrovské šance, ale góly dávali bohužel hosté. Nejprve v čase 22:47 se prosadil Březina 3:3, ihned po něm se v čase 23:17 trefil opět Chytráček 3:4. Ve 29.minutě využil početní výhodu 5 proti 3 Chochola na 3:5 a v čase 34:47 dokonal obrat zápasu trutnovský Kuna 3:6.

Ve třetí třetině se Sršni nepoložili a měli snahu se ještě porvat o výsledek. Nejdříve Ivan Tugarinov snížil po minutě a dvaceti vteřinách na 4:6. Ovšem hosté záhy odpověděli Tomášem Veselým na 4:7. O minutu později byl vyloučen Švarc na 2.minuty za hrubost a kapitán hostí Fořt za nesportovní chování na 10 minut. Jenže hosté měli Chytráčka, který opět ujel a zvýšil na hrozivých 4:8 pro hosty. Ani tato branka nezlomila odpor Sršňů. Ti odpověděli stejnou měrou. Robert Bláha projel od vlastní branky až před tu hostující a pohodlně skóroval 5:8. Přesně minutu a deset vteřin po Bláhově brance, spolupráce Tugarinov, Muras a gól Lukáše Murase na 6:8. V další branku do sítě hostí přetavil svůj pokus Heřmanský po přihrávce Tugarinova 7:8. To bylo v čase 57:30. Jenže o minutu později překonal poprvé v dnešním zápase Bartu, který střídal po osmé obdržené brance Jana Jíru, Březina 7:9. Domácí sice ještě odvolali brankaře,ale bohužel již branka nepadla. Trutnovští, kteří měli více štěstí a dokázali šance, které si vytvořili proměňovat, vyhráli 7:9. Reportáž: op, srsnikh.cz