|

Trutnovští nečekaně vyhráli duel v Jindřichově Hradci

Nečekané vítězství vezou trutnovští hokejisté z nedělního druholigového utkání v Jindřichově Hradci. Přestože po dvou třetinách prohrávali, dokázali skóre vyrovnat a tři minuty před koncem dvěma góly ve dvou přesilovkách strhnout oboustranně tvrdou bitvu na svoji stranu. Postoupit do play-off už ale Trutnov nemůže.

(0:0, 2:1, 1:4)
Góly a nahrávky: 22. Šulčík (Dvořák, Kupec), 33. Chmel (Kupec, Dvořák), 47. Kupec (Dvořák) - 22. Dlab (Chytráček, Jindřich), 41. Mečiar (Jindřich, Dlab), 46. Dlab (Chytráček, Jindřich), 57. Jindřich (Mečiar), 57. Havlíček (Antonín, Hanousek). Rozhodčí: Měrtl. Vyloučení: 6:7 + navíc Chmel (J. Hradec) osobní trest 10 minut. Využití 1:3. Diváků: 580

Jindřichův Hradec: Rautiola - Zíb, Chmel, Klíma, Bula, Mikš, Kanov, Voříšek, Šulčík, Dvořák, Zich, Kupec, Skokan, Novák, Hájek, Tupý, Kašpárek

Trutnov: Škrabelj - Pazdera, Mečiar, Antonín, Mlejnek, Provazník, Hanousek - Jindřich, Chytráček, Dlab - Mikolášek, Havlíček, Řehák - Svoboda, Mašek, Šimoníček

Kdo neviděl, neuvěří. Totální proměna trutnovského týmu, který už nemůže postoupit do play-off zaskočila i domácí tým. Trutnov byl v první třetině lepší, ale nedokázal proměnit dvě jasné gólovky (Chytráček, Mikolášek). Ve druhé třetině se Jindřichův Hradec probral a zatlačil hosty před jejich branku. Hned ve 22. minutě dal první gól Šulčík. Ale první formace hostů hned po buly rychle rozehrála a během deseti vteřin po parádním ťukesu srovnala Dlabem - 1:1. Ve 33. minutě domácí využili přesilovku a šli do vedení 2:1.

Devatenáct vteřin po začátku třetí třetiny využili přesilovku také Trutnovští, střelou z mezikruží srovnal Mečiar - 2:2. Ve 46. minutě šli hosté do vedení, když podruhé v zápas skóroval dobře hrající Dlab - 2:3. Domácí dokázali za minutu srovnat po blafáku Kupce - 3:3. Pak nastal klíčový okamžik duelu. Trutnov se ubránil v oslabení tří proti pěti. V 57. minutě naopak dvě góly využil přesilovku pěti proti třem - skórovali Jindřich a o půl minuty později Havlíček - 3:5. Domácí na takovou sprchu nedokázali odpovědět.

Martin Řehák, trenér Trutnova: "Klíčové pro vývoj zápasu byly dva momenty v poslední třetině. Přečkali jsme dvojnásobnou přesilovku soupeře a pak při naší dvojnásobně výhodě dali dva góly. V první třetině jsme hráli výborný hokej, ve druhé nás soupeř dostal pod tlak, ale ve třetí třetině jsme hráli dobře a zápas zaslouženě vyhráli. Kluci bojovali, splnili taktické pokyny a hráli zodpovědně. Možná to byl jeden z našich nejlepších zápasů v sezóně."

Reportáž: Trutnovinky.cz, Pavel Cajthaml