Hodnocení přípravy

Trutnov nastoupil k osmi zápasům v přípravě. Mužstvo prověřil i turnaj BAK Cup 2019. Jak si tým vedl, jak hodnotí práci mužstva a co ještě tým čeká, to nám sdělil trutnovský manažer Ondřej Poul. Více informací v článku.

Hokejový Trutnov zahájil přípravu na ledě 17.8.2019 v sobotu. Týden před ledem se hráči sešli k přípravě na suchu. Celkem sehráli osm přípravných duelů, včetně turnaje BAK Cup 2019. Přípravu hodnotí manažer a asistent trenéra, Ondřej Poul.

Ondro, na přípravu jste měli oproti ostatním klubům méně času. Proč?

“V našem svatostánku probíhala rekonstrukce hřiště. Takže jsme čekali, až se postaví, až bude provozu schopné. Myslím si, že to bylo ku prospěchu věci, že příprava nebyla tak dlouhá. Protože všichni máme chuť pracovat. Když jsme byli na ledě od července, nebylo to ono.“

Sehráli jste celkem osm zápasů, včetně turnaje. Jak si tým podle trenérů vedl?

“Naše výkony byly proměnlivé. Není se čemu divit. V kompletní sestavě jsme sehráli dvě utkání. Zkoušeli jsme různé varianty, jak to celé sestavit, jaký styl bude mužstvu vyhovovat, a tak dále. Věnovali jsme většinu času adaptaci na menší kluziště s tím, že musíme být připravení hlavně doma. Protože se nám potvrdilo jak ve Žďáře, tak v Nové Pacce, že přechod na větší kluziště nebude až takový problém. Nicméně to celkové hodnocení je pozitivní, protože tým šlapal od prvního tréninku jak na ledě, tak v kabině a i mimo zimák. Celkově panuje v týmu dobrá nálada a všichni se těšíme na start ligy.“

Zmínil jsi kabinu. Jak zapadly nové posily? Je kádr už kompletní?

“Hráči, co přišli, zapadli výborně. Co se týká těch mladších, tam to je automatické. Ze starších vlastně přišel jen Bóďa Višňák, který to tady znal, znal kluky, takže to neměl až tak těžké. Jak jsem již řekl, ta parta funguje výborně, bez problémů. Nemuseli jsme řešit žádné excesy, jako v předešlých letech. Kluci si zvykli na to, že musí fungovat jako tým a z toho můžeme těžit. No a co se týče kádru, tak do středy čekáme na rozhodnutí poslední možné posily do útoku. Jde o známé jméno, které působilo dlouhá léta v Extralize. Uvidíme, jak se rozhodne. Teď už je to na něm.“

Ve středu začínáte soutěž, která má více zápasů, než loni. Jaké budou cíle pro letošní sezónu?

“Ty cíle se nemění. Chceme hrát Play Off, chceme vyhrávat. Do každého zápasu půjdeme s tím, že nás to musí bavit, musíme plnit to, co si řekneme. Nemyslíme dopředu, protože to není ideální. Pokud bude mančaft makat na sto procent, všichni věříme, že se ty výsledky dostaví. Musíme být ale trpělivý a nezmatkovat. Ta soutěž je opravdu dlouhá, máme opět těžkou skupinu, takže musíme odvádět maximum práce.“

Letos budete spoléhat i na hráče, kteří mají střídavé starty. Jak probíhá taková spolupráce?

“My máme hráče z Pardubic a z Hradce Králové. Domluva s Pardubicemi je taková, že pokud hráči nebudou vytížení, budou mít výkonnost, budou mít volno a klub je pustí, tak budou moct hrát tady. Jedná se o brankáře Nečase, který předvedl výborný výkon proti Novému Jičínu, obránce Ledera, který tady hrál už loni, stejně tak jako Chára s Buckem. Z Hradce máme obránce Martin Pěnčíka, kterého jsem sledoval už dva roky a jsem rád, že nám ho hradecký Mountfield uvolnil. Juniory tam trénuje David Kočí, se kterým jsme se domluvili na všem, jak by to mělo probíhat a fungovat, takže v té spolupráci není sebemenší problém. Jsme rádi, že máme širší kádr a že máme kam sáhnout v případě marodky. Která se nám, doufám, bude celou sezónu vyhýbat.“

Takže práce s mladšími ročníky pokračuje? Stejně tak jako s „B“ mužstvem?

“Ano, určitě. My si chceme ty mladé hráče vychovat, aby si zvykly na mužský hokej. Dostávají poměrně dost prostoru. Když mladý hráč nebude hrát pravidelně, nenaučí se to. Máme opravdu mladý tým a ta práce je těžší, ale baví nás to a kluky taky. Není umění trénovat hotové hráče. Co se týče Béčka, tam určitě spolupráce pokračuje. V jakém rozsahu, to uvidíme, až začne krajská liga. Kdo bude usilovat o šanci v Áčku, dostane ji, pokud bude makat. Příkladem je Martin Kozák, který se letos vrátil po několika letech z Nového Bydžova. Přišel, šanci dostal, využil jí a počítáme s ním.“

Ve středu začínáte v Nové Pace, jak se na utkání připravujete?

“Jako na každé jiné. Myslím si, že je kolem toho až moc zbytečných řečí. Jde o úvodní zápas soutěže, bude to mít určitě skvělou diváckou kulisu a my prostě chceme vyhrát a uděláme pro to maximum. Jestli někdo řeší, jak dopadly přípravné zápasy, to není vůbec směrodatné. Teď se začíná na ostro, bude se hrát o body. Je jedno, jestli je to Paka, Bílina, nebo třeba Jablonec. Chceme porazit každého.“

Jak se těšíte na první domácí zápas, kdy v sobotu přivítáte Mostecké Lvy?

“Tak sobota je ještě daleko. Spíš se těšíme na naše skvělé fanoušky, kteří ale dorazí už do Nové Paky a jsem si jistý, že nám vytvoří parádní atmosféru. Jak jsem řekl, my řešíme co je teď a tady a ne co bude. Ale samozřejmě se všichni těšíme.“

Připomínáme, že druhá liga startuje již ve středu, 11.9.2019, kdy od 18:00 nastoupí hokejisté Trutnova na ledě nováčka ligy, BK Nová Paka. Redakce