Trutnov vyjel na led! Kádr počítá ztráty ale i (staro)nové tváře!

Hokejisté Trutnova mají za sebou náročný týden. Od pondělí do pátku trénovali společně na suchu, od soboty je čekal dvoufázový trénink na ledě a na suchu. V úterý je navíc čeká již první utkání, kdy na domácím ledě přivítají Hronov.

V sobotu se v trutnovské kabině sešlo celkem 23 hráčů včetně tří brankářů. Hlavní kouč Petr Vácha, společně se svým asistentem Ondřejem Poulem, připravili první trénink trochu lehčí. Ten byl jen o tom, aby si hráči vyzkoušeli novou výstroj, zabruslili si a začali si pomalu zvykat na menší rozměr hřiště. O brankáře se staral jejich kouč Vladimír Kamenický.

Odpolední fáze na ledě už byla náročnější. Ještě aby ne, když trutnovští borci již v úterý nastoupí k prvnímu utkání. “Odpolední fáze jsme vždy zaměřili na herní činnosti. Kluci si musí co nejrychleji zvyknout na menší hřiště. Celý tým, celý víkend, odmakal na jedničku. S přístupem všech hráčů jsme spokojení. Teď nezbývá nic jiného než vypilovat všechno tak, abychom začínali ligu na sto procent připravení.“, sdělil manažer Ondřej Poul.

Ten však musel řešit i jiné starosti. Do kempu se totiž nezapojili dva hráči, z původní soupisky. Prvním z nich je Petr Šinágl. “Petr Šinágl mi před dvěma týdny volal a sdělil mi, že jeho zaměstnavatel mu naložil více práce a hokej v Trutnově stíhat nebude. Je mi to moc líto, protože měl patřit k našim největším tahounům. Usilovně hledáme náhradu a jsme v kontaktu se dvěma hráči. Čekáme na jejich stanovisko.“, doplnil trutnovský manažer. Tím druhým hráčem je trochu nečekaně Yaroslav Ukhin. Ten zamířil do Nové Paky.“Ukhin nepřišel v pondělí na trénink. Když jsem mu volal, co se děje, nezvedl mi telefon. V úterý mi přes textovou zprávu oznámil, že bude působit v Nové Pace. Nevím co k tomu víc dodat, protože tomu moc nerozumím. Takové jednání, s tím jsme se snad ještě nesetkali. Od června na něj vlastníme hráčská práva, má zde připravené objednané věci.“, krčí rameny Poul. V rámci uvolnění hráčů, na které Trutnov vlastní práva, bude postupovat nekompromisně. “Společně s Lubošem Peterou jsme celé léto řešili hráčské přestupy , hostování a získání práv od mateřských klubů. Zakládáme si na tom, že do každého klubu voláme, nebo tam přímo jedeme a domluvíme se. S námi ale nikdo nejednal, takže od této chvíle požadujeme za hráče odstupné v plné výši, dle tabulkových cen. Pokud nemá nikdo ani slušnost nám zavolat, nebudeme dělat žádné ústupky.“, řekl Poul, který ve funkci manažera začíná již třetí sezónu.

A jak bude postupovat trutnovský klub dál? “Již od soboty byl s námi jeden mladý útočník, který působil ve druhé lize již v loňské sezóně. Do kempu se také zapojil Martin Kozák, velký univerzál, který poslední roky táhl ambiciózní Nový Bydžov. Od pondělí se k nám připojí další útočník, také druholigový, který patřil k oporám svého klubu poslední dvě sezóny. Do mužstva se navíc vrátil Daniel Svoboda, z čehož máme všichni radost a přejeme si, aby u nás strávil další sezónu. A jak jsem již řekl, ještě čekáme na dva zkušené borce a minimálně jednoho z nich chceme získat.“, shrnul na závěr Ondřej Poul.

A jak probíhala příprava okem hráčů? To nám zodpověděl ten nejpovolanější. Kapitán HC BAK Trutnov, a odchovanec Trutnova Jan Semorád.

Honzo, máte za sebou náročný týden. Jak to vypadalo a probíhalo?

“Máme za sebou pět dní tréninků na suchu. Myslím si, že jsme udělali kus velké a dobré práce. Makalo se na plné obrátky. Tréninky byly zaměřené především na rychlost a sobotní kruháč byl vyloženě silový, abychom se dostali rychle do únavy. Všechno bylo výborně zpracované a připravené. Je vidět, že si s tím trenéři dali práci a je vidět, že se každý, včetně nás hráčů, snaží pracovat na sto procent. O víkendu nás pak čekal náročný program jak na ledě, tak na suchu. Bylo dobré zase po dlouhé době vyjet na led a osahat si to. Já osobně jsem rád, že jsme strávili těch pět dní na suchu a dokázali se připravit na ten začátek.“

A jak probíhal vlastně samotný víkendový kemp?

“No, byl to náročný víkend. Čtyři tréninky na ledě a čtyři na suchu. Byla to dost velká porce. Důležité bylo, že jsme se sešli opravdu všichni a dobře jsme potrénovali. Na to, že jsme byli vlastně první dva dny na ledě, tak to mělo velmi slušnou úroveň. Začali jsme i pracovat na taktických věcech, což je super, protože nás už v úterý čeká zápas. Líbí se mi, že celé mužstvo pracuje naplno. Je na čem stavět, tým vypadá dobře a zachovala se perfektní parta, což je hrozně důležité.“

A co nové hřiště? Je to velký rozdíl?

“No měl jsem z toho velký strach. Ale po těch dvou dnech musím říct, že to není tak hrozné. Musíme si zvyknout na větší skla, jiné odrazy mantinelů, těch faktorů tam je opravdu hodně. Určitě toho chceme využít, protože jsme jediní, kdo má tento nový rozměr hřiště. Rádi bychom z toho udělali naši doménu při domácích zápasech. Budeme se snažit udělat maximum pro to, aby se soupeři do Trutnova netěšili.“

Co tým? Jak to vypadá v kabině? Jaká je nálada?

“Jak jsem již řekl. Tým vypadá velmi dobře. Zachoval se, jsou jen drobné změny. Makáme společně, co nám síly stačí, nikdo nic nevypustí, hecujeme se, je sranda. Noví hráči zapadli rychle, bez problémů, okamžitě se adaptovali, což je super. Síla toho týmu, bude doufám, ještě větší než loni. Už jen proto, že byla společná letní příprava, jsme fyzicky dobře připravení. Nálada je dobrá, už se nemůžeme dočkat prvního zápasu a našich fanoušků.“

Trutnov pokračuje zítra, kdy ho čeká suchá fáze a po ní předzápasový trénink na ledě. Podle dostupných informací nastoupí Draci ve velmi kombinované a omlazené sestavě. Kdo bude, nebo nebude hrát, se hráči dozvěděli již dnes. Utkání s Hronovem začíná v 19:00 hodin a vstupné je 30,- Kč. Redakce