Yaroslav Ukhin: "Naše formace je hodně silná"

Lukáš Vácha, Daniel Svoboda a teď i Yaroslav Ukhin. Střelec dvou branek v sobotním utkání nám odpověděl na otázky, které jsme mu položili.

Loni odešel na skok do Dvora. Letos se vrátil a v sestavě strávil celou sezónu až na jedno utkání, do kterého nezasáhl kvůli zranění. patří k hráčům, kteří tu jsou už dlouho a jeho touha a bojovnost by se mohla vyučovat. Řeč je o ruském útočníkovi Yaroslavu Ukhinovi, který v sobotním zápase vstřelil dvě branky, přičemž ta první byla hodně exklusivní.

Jardo, je za vámi derby s Vrchlabím, které jste po třetí v řadě vyhráli. Jaký je to pocit porazit favorita na postup do první ligy s hvězdnými hráči a posilami z extraligy?

„Myslím si, že nejdůležitějším faktorem bylo to, že jsme hráli poslední domácí zápas v sezóně a ještě to bylo navíc derby. Chtěli jsme vyhrát, abychom udělali radost sobě a svým fanouškům, kteří si to zaslouží za podporu v celé sezóně. Věděli jsme, že jsme schopní té výhry dosáhnout, i když má Vrchlabí zvučnější sestavu, než my.“

Ty jsi, se do Trutnova vrátil, po krátké pauze, kterou jsi strávil ve Dvoře Králové. Kde se ti hrálo lépe? Kde to máš radši? Co Tě vedlo k tomu se zase vrátit na trutnovský led?

“Když jsem byl hráčem Dvora, snažil jsem se dělat a hrát na maximum, hrál jsem s velkým nasazením, pomohl jsem týmu postoupit do Play Off. Co se týká mého odchodu (ze Dvora), myslím si, že chování ze strany klubu, bylo v této situaci neprofesionální. Do Trutnova jsem se hrozně rád vrátil. Klub projevil zájem a podepsání smlouvy nezabralo hodně času. V Trutnově mě už zná hodně lidí, a proto jsem se s radostí vrátil.“

Od prosince jste společně s Pavlem Fedulovem a Jardou Kallou vytvořili hodně elitní trojici druhého útoku. Jak se ti s klukama hraje?

“Moc dobře se mi s nimi hraje. Pavel a Jarda jsou velice zkušení hráči, kteří mají za sebou dlouhodobou kariéru ve vyšších soutěžích. A proto se rád od nich poučím, jak během tréninků, tak i během zápasů. Teď v naší pětce hraje ještě Daniel Svoboda, který je také šikovným hráčem, je to střelec. Trenéři nechali s námi v obraně Pavla Fedulova, se kterým už několik let hrajeme spolu, a navíc máme výhodu v tom, že se vždy domluvíme ve svém rodném jazyce. Myslím, že teď je naše formace dost silná a mrzí mě, že sezóna končí, protože rád bych hrál s klukama i dál.“

Pověz nám, co se ti honilo hlavou, když jsi dával první a druhý gól proti Vrchlabí ....

“Myslím si, že jakýkoliv hráč má radost, když se mu podaří vstřelit branku. Ještě větší radost je vstřelit branku během důležitého zápasu, když na něj kouká a podporuje ho celý zimák. V první okamžik cítím vlnu adrenalinu a jako by se čas na chvíli zastavil. Ten pocit je moc krásný a jen kvůli němu se vracím na led znovu a znovu.“

Čeká vás teď pauza a další derby, tentokrát se Dvorem na jeho ledě. S čím do utkání jdete? Budete se snažit získat pohár Krkonošského deníku?

“Upřímně. Pro mě je to pravé derby s Vrchlabím. Má to svoji minulost, ty zápasy jsou úplně jiné. Se Dvorem to sice derby je taky, ale ne takové jako s Vrchlabím. Nemáme obavy z toho zápasu. V tabulce máme pozici vyšší než Dvůr a skoro do posledních zápasů jsme bojovali o Play Off. Ale určitě, chceme tento zápas vyhrát, stejně jako jakýkoliv jiný zapas, a budeme rádi, když získáme i ten pohár. Jsme na dobré cestě.“

Co říkáš na letošní sezónu a naše fanoušky? Sobotní rekordní návštěva ukázala, že Trutnov umí udělat skvělou atmosféru, není to tak?

“Domácí zápasy jsou rozhodně něco jiného, co se týká atmosféry, a to je díky našim fanouškům. V průběhu sezóny se nám podařilo ukázat, že doma jsme schopni porazit jakéhokoliv soupeře a to je taky díky podpoře, ze strany fanoušků.“ Redakce