Jiří Malinský: "Máme mladý tým, který se bude zlepšovat"

Po středečním utkání jsme vyzpovídali hlavního kouče trutnovských Draků - Jiřího Malinského. Rozhovor čtěte v článku.

Tento článek patří k zápasu TRU - SEN 2:3
Jirko, je za vámi první utkání. Jak by jsi ho zhodnotil?

" Vstoupili jsme do utkání nervózně, první utkání a ještě k tomu doma, si myslím vybralo svoji daň. Postupem času a stažením sestavy se naše hra zlepšovala, ale nevyvarovali jsme se několika chyb a ty soupeř potrestal. Naopak my jsme jejich chyby potrestat nedokázali. Máme mladý tým, který jak věřím, se bude oťukávat a zlepšovat. "

V čem byl Trutnov slabší než byl jeho soupeř ze Žďáru?

" Nemyslím, že jsme byli slabší, utkání bylo vyrovnané, zejména od druhé třetiny. My musíme v některých situacích zachovat chladnou hlavu a řešit je klidněji. A to jak v obraně, tak v útoku. To vše souvisí se zkušenostmi a ty naši borci musí získat."

Teď vás čekají tři utkání na hřištích velmi těžkých soupeřů, s jakým cílem budete cestovat?

" Čekají nás těžké utkání, ale my v nich nebudeme muset vymýšlet, my budeme bourat a chodit do protiútoků. Pokud budeme hrát s nasazením a bojovností jako doma a povede se nám využít šance, které se naskytnou, věřím že můžeme uspět. Je to o dodržení stanovených pravidel a nasazení. "

Co by jsi chtěl vzkázat fanouškům?

" Chtěl bych všechny pozdravit a poděkovat za přízeň, kterou u nich máme. Díky a přijďte nás podpořit i v dalších zápasech! "

Děkujeme trenérovi Jiřímu Malinskému za rozhovor. Redakce