|

Dobrý výkon na body nestačil. Kobra zdolala Draky...

Tři výhry v řadě přerušila pražská Kobra. Ta na domácím ledě umí a hostující Trutnov, ač po dobrém výkonu, na ledě Kobry padl.

(2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Chlapík (Čurda, Matějček), 19. Doležal (Hlinka), 21. Jedlička (Doležal, Kolařík), 60. Chlapík (Čurda), 60. Jedlička (Doležal) - 19. A. Půlpán (Poul, Martinec), 51. Zahradník (Suk, Kastner

Vyloučení: 5:3

Kobra Praha: Mouček (Bílek) - Semrád, Vacek, Vokurka, Skočovský, Kolařík, Šteiner, Verbík - Jedlička, Doležal, Hlinka - Novák, Antončík, Tůma - Čurda, Matějček, Chlapík - Kellner

Trutnov: Ašenbrenner (Jeschke) - Poul, Píša, Vácha, Bezděk, Fedulov, Suk, Suvorov - Svoboda, Martinec, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Zahradník - Smékal, Janoušek, Voženílek

Hokejisté Trutnova cestovali na pražskou Kobru se třemi vítězstvími v řadě. Domácí v předchozím kole rozstříleli Vrchlabí a nechtěli dopustit domácí kapitulaci.

Úvod zápasu opět napověděl, jakým tempem se bude utkání ubírat. Již ve 2. minutě domácí šli do vedení. Chlapík vyjel před branku a bekhendem překonal hostujícího Ašenbrennera - 1:0. Hosté se nemohli vymanit z domácího tlaku, ale statečně přečkali oslabení. První šanci měl na hokejce Svoboda, ale jeho střelu Mouček vytěsnil. V 19. minutě pálil nenápadně Doležal a nejistý Ašenbrenner propustil kotouč za svá záda po druhé - 2:0. V téže minutě ale vyslal na Moučka střelu od modré čáry Ondřej Poul a kotouč za záda domácího brankáře tečoval Aleš Půlpán - 2:1. Před koncem první třetiny mohl v úniku vyrovnat Kastner, ale jeho střela minule branku domácích.

Do druhé třetiny domácí opět vlétli. Již v úvodní minutě prostřelil Ašenbrennera domácí Jedlička - 3:1. Hosté se znovu nemohli vymanit z tlaku. To se jim povedlo v polovině zápasu, kde začínali přebírat iniciativu zbytku utkání. Slibně pálil Svoboda, ale skákající kotouč na čáře chytil Mouček. Ani pokus Kastnera mezi tyčemi neskončil. Šance Aleše Půlpána musela likvidovat domácí obrana s podporou Moučka. Na druhé straně měl tutovku Hlinka, ale hostující obrana společně s brankářem tuto šanci zneškodnili.

Třetí třetina se hrála většinou v pásmu Kobry. Trutnov přidal na obrátkách a neúnavný tlak vyústil v branku. Suk vystřelil od modré a teč Tomáše Zahradníka skončila v brance domácích - 3:2. Trutnov přidal pod kotel a hosté fárali jak jen mohli. Aleš Půlpán jel sám na branku, ale Mouček jeho nájezd zneškodnil. Velkou šanci měl Martinec po přihrávce Poula, ale znovu byl Mouček na svém místě. Když už hosté vsadili vše do útoku, přišlo rozuzlení z domácí strany. Chlapík obkroužil branku a kotouč poslal pod horní tyčku - 4:2. Poslední slovo měl domácí Jedlička, který dvě sekundy před koncem trefil prázdnou branku Trutnova - 5:2.

Hokejisté Trutnova sehráli velmi dobrý zápas, bohužel se špatným koncem. Nyní je však čeká bitva o Krkonoše, kdy v sobotu na svém ledě přivítáme Vrchlabí! Děkujeme všem za podporu a těšíme se na sobotu! Začínáme v šest! Reportáž: Redakce