Derby bez Dvoráků? Svaz šokoval ranním emailem

Dvůr Králové, Trutnov, Vrchlabí - Šok! Český svaz ledního hokeje dnes e-mailem zaslal na kluby hrající druhou ligu zprávu, na kterou se těšil nejeden fanoušek z podkrkonošského regionu.

Po dlouhých letech se totiž v jedné soutěži mají potkat hokejisté Vrchlabí, Trutnova a nově i Dvora Králové nad Labem. Znění emailu však hovoří jinak. Zatímco Vrchlabí a Trutnov byly stejně jako loni poslány do skupiny Západ, název klubu z města známého svým Safari figuruje ve skupině Střed!

„Jsme šokováni stejně, jako budou naši fanoušci, až se to dozvědí. Bojovali jsme o druhou ligu hlavně z důvodu, aby se do regionu vrátila derby s Vrchlabím a Trutnovem. A teď tohle!" zlobí se v reakci pro Krkonošský deník prezident HC Rodos Dvůr Králové nad Labem Vasil Teodoridis.

Ten se ihned po obdržení emailové zprávy rozhodl jednat, zatím ale nepochodil. „Samozřejmě jsem hned volal do Prahy, zda si z nás nedělají blázny. Řízení soutěží má na starost pan Schiefner a mně bylo řečeno, že má zrovna dovolenou. Na pondělí jsem si proto domluvil schůzku. Rozhodně ale budeme posílat písemný protest. A věřte mi, že pokud to bude takhle, tak druhou ligu hrát nebudeme," řekl rázně Deníku nejvyšší muž dvorského hokeje.

„Sezona ve druhé lize by nám zvýšila rozpočet o velkou částku, ztrátou měření sil s Vrchlabím a Trutnovem by ale pro nás tato soutěž úplně ztratila smysl. Za tohle nám to nestojí," dodal Teodoridis.

Jak pondělní schůzka pana Teodoridise se zástupci svazu dopadne? Těžko říct. Naději na změnu rozdělení do skupin však kluby i jejich fanoušci mají a potvrzuje ji i věta, která nechybí v již zmiňovaném emailu: „Vzhledem k tomu, že ještě nejsou uzavřeny přihlášky do soutěže, vyhrazuje si Sportovně-technická komise ČSLH právo provést změny v nasazení družstev do skupin."

Ondřej Poul: „Přijde mi, že týmy do skupin na svazu rozdělovala uklízečka."

Trutnov - Nejen zástupci druholigového nováčka jsou překvapeni zprávou, která v pátek ráno přišla z kanceláře Vladimíra Schiefnera, vedoucího registračního oddělení, řízení soutěží ČSLH. Své k tomu Krkonošskému deníku řekl i manažer HC Trutnov Ondřej Poul.

„Ráno jsem nevěřil vlastním očím. Mluvili jsme již se zástupci Dvora i Vrchlabí a hned jsme poslali na svaz vyjádření takové, že za téhle situace druhou ligu odhlásíme. Přece nebudeme dvakrát za sezonu jezdit 300 kilometrů do Klatov, když můžeme jet pomalu na kole do Dvora. Nemluvě o tom, že právě tyhle zápasy nám mohly naplnit kasu. Celý region se těšil na další derby. Přijde mi, že to na svazu zeměpisně rozdělovala uklízečka."

Rozdělit dvacet mužstev do dvou skupin tak, aby byly spokojeny všechny kluby, to rozhodně nejde. Už v loňském ročníku jich řada nebyla spokojena. Dalo se tedy očekávat, že stejný problém nastane i nyní. Ve Dvoře Králové, Vrchlabí ani v Trutnově však tento problém nikdo nečekal. „My taky chápeme, že nemohou vyhovět všem, ale tohle? Vždyť jsme všichni z jednoho okresu. Jsem šíleně zklamaný. My celé léto sháníme peníze, sponzorům slibujeme šlágry nejen s Vrchlabí, ale teď už i se Dvorem. A teď? Bohužel o tom rozhodují lidi, kterým je to snad úplně jedno. Pro nás je tato verze rozdělení do skupin nepřijatelná," řekl dále Poul a na závěr dodal: „Nechápu navíc další věc. Jak může STK rozhodnout, když jsou najednou všichni na dovolené? Neměli by spíš po takovém emailu být připraveni jednat? A nebo jej poslat prostě až po dovolené? My v klubu musíme pracovat, aby sezona vůbec proběhla a oni si rozhodnou o nás bez nás."

Oficiální vyjádření HC Stadion Vrchlabí k předběžnému rozdělení skupin v II.hokejové lize:

Z ČSLH dorazil návrh na rozdělení skupin pro letošní ročník II.hokejové ligy a opravdu je v něm šokující umístění celku HC RODOS Dvůr Králové do skupiny střed, zatímco HCV a HC BAK Trutnov zůstávají ve skupině západ. Loňské rozdělení, které pro nás také nebylo nijak výhodné, jsme akceptovali, protože rozdělení do skupin není v této soutěži nikdy jednoduché. Ten letošní návrh je pro náš klub absolutně neakceptovatelný a budeme bojovat všemi prostředky pro jeho změnu. Osobně se domnívám, že na 99% bude tento předběžný návrh změněn a derby s HC Rodos se určitě dočkáme. Jiří Jakubec - jednatel klubu Krkonoskydenik.cz, Tomáš Otradovský, Redakce