|

Trutnov vyfasoval od posledního půltucet a přišel o Janouška

Sobotní zápas v Bílině byl posledním výjezdem hokejistů Trutnova v základní části druhé ligy. Další cesta na led soupeře povede už v play-off. Draci si účast zajistili ve středu vítězstvím 4:3 nad prvním Vrchlabím, o tři dny později ovšem prohráli s posledním celkem soutěže 1:6. „Bylo to utkání, ve kterém už o nic nešlo. Z výsledku si nic neděláme, hlavami už jsme úplně někde jinde,“ přiznal asistent trenéra Ondřej Poul po sobotní prohře

(1:1, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Zdeněk (Procházka, Šimeček), 23. Jarý (Zdeněk, Šimeček), 26. Kobes (Šmejc, Urban), 37. Šmejc, 39. Urban (Šmejc, Běhula), 55. Procházka (Šimeček, Zdeněk) - 7. Starý (Pohl, Planý)

Bílina: Hamalčík (Štěpka) – Kolíček (A), Pokorný, Jarý, Petržílka, Brzek, Běhula – Ťjurin, Kobes, Urban (C), Dubrovin, Procházka (A), Mašek, Fábry, Šimeček, Zdeněk, Šmejc

Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) - Faltys, Junek, Leder, Pohl, Višňák, Jirásek, Suk - Krsek, Tatar, Poul - Škvrně, Starý, Planý - Fedulov, Janoušek, Kubinčák

Trutnovští hokejisté se v utkání ujali vedení, kdy Pohl od modré čáry našel střílenou přihrávkou hůl Starého, který v jízdě puk tečoval mezi nohy brankáře. Tato situace, která se odehrála v 7. minutě, však byla nakonec jedinou gólovou radostí Draků. „V utkání jsme neproměnili asi třináct tutových šancí, naopak Bílina z minima vytěžila maximum,“ uvedl Ondřej Poul k velkému bílinskému obratu.

Ten se zrodil ve druhé třetině, kdy domácí čtyřikrát skórovali a odskočili do vedení 5:1. „Bohužel, ve druhé třetině se zápas moc nepovedl rozhodčímu, kdy po třech jasných faulech na nás, což potvrdili i domácí, jsme z následných situací třikrát inkasovali,“ poznamenal trutnovský kouč.

Za rozhodnutého stavu pak hosté chtěli zápas před vstupem do play-off hlavně dohrát tak, aby se nikdo nezranil. Jenže to se nepodařilo. V závěrečných vteřinách přišli o Romana Janouška, kterého nešťastně tělem trefil spoluhráč Jirásek. „Teď pojede do Teplic na šití a pravděpodobně přijde ještě o dva zuby,“ hlásil Poul po utkání nepříjemnou zprávu.

Před hokejisty Trutnova je nyní poslední duel základní části, a to ve středu doma se Dvorem Králové. „Na derby se chceme pořádně připravit, protože to bude generálka před play-off. Těžký zápas. Využijeme i některých hráčů z béčka, abychom trošku rozložili síly,“ naznačil asistent trenéra.

Už je také definitivně jasné, že v úvodním kole vyřazovacích bojů druhé ligy změří Trutnov síly s Mostem. Série, která se bude hrát na tři vítězné zápasy, začne v sobotu 7. března na severu Čech, první zápas pod Krkonošemi se uskuteční v pondělí 9. března. Reportáž: Redakce, Trutnovinky.cz, Michal Bogáň