|

Střelecké hody se nekonaly. Střely 45:15, na góly 3:2

Hokejisté Trutnova dominovali po dobu druhé a třetí dvacetiminutovky. Skóre tomu však neodpovídá. I tak berou trutnovští hokejisté velmi důležité tři body za domácí výhru proti Bílině.

Bílina
Branky a nahrávky: 23. Škvrně (Kynčl, Kubinčák), 35. Fedulov (Škvrně, Višňák), 42. Kubinčák (Fedulov, Planý) - 7. Mašek (Kobes, Šmejc), 60. Šmejc (Kobes, Pokorný)

Vyloučení: 6:12, navíc Kynčl (TRU) a Urban (BLN) 10 OT, Využití: 1:1, V oslabení: 0:1

Trutnov: Krofta (Ašenbrenner) - Junek, Vácha, Kynčl, Višňák, D. Jirásek, Suk, Leder - Starý, Janoušek, F. Jirásek - Škvrně, Fedulov, Kubinčák - Krsek, Tatar, Poul - Planý, Bucek

Bílina: Hamalčík (Kuchař) - Kolíček, Pokorný, Jarý, Petržílka, Brzek, Běhula - Tyurin, Kobes, Urban, Kubišta, Dubrovin, Mašek, Fábry, Šimeček,Zdeněk, Šmejc

Hokejisté Trutnov vstoupili do utkání s Bílinou velmi vlažně. Šance si sice vytvořili, ale to velmi sporadicky a jejich laxní zakončení nijak Hamalčíka neohrozilo. To na druhé straně Krofta lovil puk z branky už v 7. minutě. V přesilovce vyjel mezi kruhy hostující Kobes a jeho nabídku zužitkoval Mašek - 0:1. Domácí, opaření úvodní brankou, nenašli žádný recept na s klidem chytajícího Hamalčíka. I přesto, že byli střelecky aktivnější, hostující brankář neměl s žádným zákrokem problém.

Do druhé třetiny však domácí vtrhli jako vichřice. Již v prvním střídání domácí Bílinu zamkli v obranném pásmu. Velkou šanci měl Starý, ale Hamalčík byl tentokrát úspěšnější. Rychlý přechod do útoku předvedl Trutnov o chvilku později, když si obránce Kynčl pohrál s hostujícím obráncem, předložil kotouč na Marka Škvrněho, který si pro změnu pohrál s Hamalčíkem a chladnokrevně vyrovnal blafákem do bekhendu - 1:1. Domácí po ledě lítali a Bílina kupila fauly. Jenže poté přišel zkrat sudího, který poslal domácí do tří - za posunutí branky při zákroku Krofty. Ačkoliv si po dalším posunutí branky zavolal ledaře, aby branku převrtali, domácí se museli dlouho bránit. Svoji chybu napravil hned po oslabení, kdy domácí naopak poslal na devět vteřin do přesilovky pěti proti třem. Tu domácí nevyužili. Až zbývající početní výhodu Draci z Trutnova využili. Višňák vystřelil od modré, dobře stál dorážející Pavel Fedulov, který poslal kotouč za záda nic netušícího Hamalčíka - 2:1. Ve zbytku třetiny mohl skórovat ještě Janoušek s Filipem Jiráskem, oba dva však v koncovce selhali.

Třetí třetina zase začala lépe pro domácí. Fedulov při přečíslení šikovně nahodil kotouč na betony brankáře Bíliny a ten za jeho záda dorazil Vojtěch Kubinčák - 3:1. Domácím narostla křídla. Další branku mohl vstřelit Starý, ale přečíslení s Janouškem skončilo na bruslích hostujícího obránce. Dva na nikoho jeli Tatar s Poulem, ale druhý jmenovaný poslal kotouč do lapačky Hamalčíka, který předvedl zákrok večera. V přesilovce byla nejaktivnější třetí pětka Trutnova. Šanci měl Tatar a poskakující kotouč na čáře nedokázal dorazit ani Poul, ani Suk. Domácí si s klidem kráčeli pro vítězství a to ještě více umocnil fakt, že Bílina hrála v závěru v oslabení. Jenže přišla fatální hrubka Planého, přečíslení hostí a dvacet tři sekund před koncem snížil Šmejc. Domácí závěr zvládli. Faktem je, že Krofta musel vytasit fantastický zákrok betonem proti střele Šimečka v poslední vteřině. Trutnov vyhrál za tři body a dotáhl se na šestou příčku. Reportáž: Redakce