|

První zápas, první výhra. Trutnov porazil Dvůr!

Hokejisté Trutnova nastoupili k prvnímu utkání na ledě Dvora Králové. Po výborném výkonu a to zejména ve třetí třetině, odešli jako vítězové.

(0:0, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 25. Šimoníček (Valášek, Luštinec), 29. Hamerský (Půhoný) - 28. Tatar (Semorád, Martinec), 44. Smékal (Semorád), 54. Kubinčák (Kalla), 60. Tatar

Vyloučení: 5:6, Využití: 0:1

Dvůr Králové n. L.: Čáp (Konvisser) - Hamerský, Vitebský, Pilař, M. Matějíček, J. Matějíček, Starosta - Fořt, Filip, Půhoný - Valášek, Šimoníček, Luštinec - Brokeš, Havlas, Ježek

Trutnov: Ašenbrenner (Pivrnec) - Vácha, Junek, Vacek, Bezděk, Fedulov, Suvorov, Suk - Kubinčák, Kalla, Smékal - Tatar, Semorád, Martinec - Adolf, Janoušek, Gabriel

Hokejisté Trutnova nastoupili k prvnímu ostrému duelu v přípravě na ledě Dvora Králové. Domácí byli kompletní, hostující mužstvo přijelo bojovat s tím, co v současné době má.

První třetina nabídla velmi dobrou podívanou. Podceňované hostující mužstvo ukázalo, že nepřijelo hrát druhé housle. V první šanci byl Kalla, ale Čápa nepřekonal. Po něm ani Janoušek, který naopak mířil mimo branku. Nad druhé straně zahrozil Luštinec, ale pozorný Ašenbrenner se nachytat nenechal. Obě mužstva měla výhodu přesilové hry. Hosté zahrozili z hole Semoráda, Čáp byl však pozorný. Domácí moc tlaku nevyužili a jedinou šanci měl Valášek, který nezkrotil skákající kotouč. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině už góly padaly. První brance předcházela obrovská šance Suvorova, jenž minul branku. Do protiútoku se dostal Valášek se Šimoníčkem a druhý jmenovaný uklidil kotouč za záda hostujícího brankáře - 1:0. Hosté se ale bleskurychle oklepali. O tři minuty později ujížděl sám na branku Tatar a byl faulovaný. V pokračující výhodě našel Semorád Jakuba Tatara a ten kotouč poslal pod víko Čápa - 1:1. Jenže o minutu později šli domácí opět do vedení. Hamerský si našel místo před brankou, dostal přesnou nahrávku a také přesně zakončil - 2:1. Hosté byli pod tlakem, ale z něj se po pěti minutách vymanili a pokračovali ve své spolehlivé hře. Vyrovnat mohl Kalla, ale na poslední chvíli stačil zasáhnout Čáp. Kubinčák naopak nastřelil tyčku. Na druhé straně musel ve stylu Dominika Haška zasahovat Ašenbrenner.

Třetí třetina byla v jasné režii hostujícího Trutnova. Ten začal hrát aktivně a perfektně držel střední pásmo. V přesilové hře dostal nabito David Smékal a švihem vymetl šibenici Čápa - 2:2. Hosté měli spoustu šancí. Semorád minul branku z prostoru kruhů a ten samý osud potkal Romana Janouška. Kalla ujížděl po křídle, ale Čáp své betony sklapl. V 54. minutě ale dostal do jízdy na levé straně kotouč Vojtěch Kubinčák a pumelicí prostřelil Čápa - 2:3. Hosté se nezatáhli a pokračovali dál v nátlakové hře. Když si domácí vzali oddechový čas a odvolali brankáře, jejich rozehrávku vystihl Jakub Tatar a svým druhým gólem pečetil skóre utkání - 2:4.

Trutnov byl podceňován, ale utkání zvládl. První krůček je tedy za námi a již v úterý nastoupíme na ledě Žďáru nad Sázavou. Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se na další utkání! Reportáž: Redakce