|

Čtvrtá výhra v řadě! Tentokrát padl Rodos a to na vlastním ledě!

Hokejisty Trutnova čekalo derby se Dvorem Králové. Stadion Pod Hakovým domem navštívilo 1050 diváků a ti mohli na konci sledovat radost trutnovských borců. Utkání rozhodli hosté dvě minuty před koncem.

(0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 39. Hrazdíra (Ukhin), 53. Luštinec (Valášek, Kocián) - 13. Zahradník (A. Půlpán, Vácha), 36. Bezděk (Svoboda), 58. Svoboda (Kastner, T. Půlpán), 60. T. Půlpán (Kastner, Fedulov)

Vyloučení: 4:4, Využití: 1:2

Dvůr Králové n. L.: Čáp (Veselý) – Vitebský, Klust, Antonov, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík - Filip, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek

Trutnov: Jeschke (Ašenbrenner) - Poul, Vácha, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk - Kubinčák, Zahradník, A. Půlpán - T. Půlpán, Kastner, Svoboda - Smékal, Martinec, Chytráček

Hokejisté Trutnova vyhráli tři poslední duely. Na venkovních hřištích však dlouho nevyhráli za tři body. Příležitost a motivace jako hrom - to bylo derby ve Dvoře Králové.

Dvůr prošel trenérskou změnou. Výsledkově se Rodos zvedl a v cestě mu stál rozjetý Trutnov. Již od první minuty bylo jasné, že to bude perfektní utkání. První šanci měli domácí, ale Jeschke Valáška vychytal. Na druhé straně jel sám na branku Vojta Kubinčák, ale byl podražený. Sudí Jaroš nařídil trestné střílení. Josef Čáp však vystihl směr střely a nájezd zneškodnil. Hrálo se hodně do obrany a čekalo se na brejky. Koicán se dostal za hostující obranu, ale jeho zakončení chytily Jeschkeho betony. Když Luštinec fauloval Poula, nabídla se hostům přesilová hra. A tu využili bleskově po devíti sekundách. Střelu Aleše Půlpána tečoval Tomáš Zahradník a hosté šli do vedení - 0:1. Další branku mohl vzápětí přidat Aleš Půlpán, ale přečíslení zakončil jen do betonů Čápa. Velkou příležitost měl domácí Fořt, ale Jeschke byl zkrátka a dobře bezchybný. Po první třetině šli spokojenější hosté z Trutnova.

Perfektní divácká kulisa, hlavně díky početnému kotli z Trutnova, sledovala velmi strhující utkání. Dvůr začal druhou třetinu lépe, ale první šanci měli hosté. Kubinčák střílel z levé strany a orazítkoval tyčku. Střelu Ondřeje Poula pak vyrazil Čáp do bezpečí. Na druhé straně mohl vyrovnat Hrazdira, ale jeho pokus zneškodnil Jeschke lapačkou. Největší šanci domácích měl Fořt, ale jeho nájezd opět vychytal famózní Jeschke. Velkou příležitost měl zase Junek, ale tomu do střely obětavě skočil Poul. Ten byl pak faulovaný Ukhinem a hosté šli znovu do přesilovky. A znovu ji využili. Lukáš Bezděk prostřelil Čápa a poslal hosty do dvoubrankového trháku - 0:2. Jenže odpověď domácích netrvala dlouho. Na trestnou lavici usedl Fedulov a domácí hráli v početní výhodě. Tři sekundy před vypršením trutnovského trestu se trefil přesně pod horní tyčku domácí Hrazdira - 1:2.

Buď a nebo. Dvoráci začali více útočit. Hned v první šanci vyhořel Kocián, když hostující Jeschke vytasil opravdu bravůrní zákrok betonem. Na druhé straně pálil dobře Vácha, ale Čáp jeho střelu viděl. To platilo i při střele Chytráčka, který krásně vybojoval kotouč, když odstavil Hamerského. Čas se krátil a domácí to věděli. Rodos však vyrovnal z naprosto nenápadné akce. Luštinec zavezl kotouč kolem mantinelu a nastřelil ho na branku tak šikovně, že odražený kotouč od hostujícího brankáře si do branky srazil trutnovský obránce - 2:2. Vyrovnáno, začíná se od nuly. Obrovskou šanci měl opět domácí Hrazdira, kterého ke skórování vybídl Fořt, ale kotouč mu přeskočil hokejku. V 58. minutě se vhazovalo po pravici Čápa. Vhazování vyhrál Fedulov, dvorská obrana totálně vyhořela, ležící kotouč sebral Daniel Svoboda a kličkou do bekhendu překonal Čápa - 2:3. Hostující fanoušci div nezbourali halu, jak se těšili z rozdílové branky. Závěry zápasů, to je velká síla trutnovského týmu v letošní sezóně. Domácí sáhli po hře bez brankáře a to se jim vymstilo. Odražený kotouč sebral Tomáš Půlpán a z poloviny hřiště rozhodl o osudu utkání - 2:4. Tento moment neunesli dvorští fanoušci nad střídačkou Trutnova, kterou zasypali pivem, kelímky a různými papírky. Utkání se už jen dohrálo a hosté tak mohli se svými fantastickými fanoušky slavit výhru a tři body.

Hokejisté Trutnova zvítězili po čtvrté v řadě. Teď je čeká ve středu těžký oříšek na domácím ledě jménem Baník Sokolov. Utkání začíná v 18:00. Děkujeme všem fanouškům za podporu a jedeme dál! Reportáž: Redakce