|

Trutnov přehrál Dvůr! Zvítězil 4:2!

Další derby a další výhra. Trutnov si na domácím ledě poradil i se Dvorem Králové, který porazil 4:2.

Dvůr Králové n. L.
Branky a nahrávky: 17. Kolář (J. Martinec, A. Půlpán), 27. Zahradník, 33. A. Půlpán (J. Martinec, Poul), 47. Kastner (A. Půlpán) - 24. Fořt (Kocián), 27. Kmošek (Fořt)

Trutnov: Ašenbrener (Jeschke) - Poul, Vácha, Suvorov, Fedulov, Machač, Suk - A. Půlpán, J. Martinec, Kolář - T. Půlpán, Kastner, Ukhin - Zahradník, Janoušek, Malík - Hlaváček, Adolf

Dvůr Králové n. L.: Vlk (Kozák) - Klust, Junek, Hamerský, Petira, Daňo, Vacek, Háze - Fořt, Kmošek, Kocián - Luštinec, Ježek, Filip - Lelka, Zmítko, Sedláček - Rychtera, Kraučuk, Hylena

Hokejisty Trutnova čekalo další derby, tentokrát s nováčkem ze Dvora Králové. Tomu chyběl brankář Veselý, kterého nahradil pardubický junior Vlk. Trutnovu chybělo také pár hráčů, ale po dlouhé době nastoupil v téměř plné síle a to i s novou posilou, Honzou Kolářem.

První třetina nabídla dost šancí ze strany Trutnova. Tu první měl však královédvorský Filip, kterého však bez problémů vychytal Ašenbrenner. Na druhé straně musel likvidovat Vlk dvě střely Jakuba Martince, který pálil v přesilové hře 5 na 3. Tu domácí sice nevyužili, ale zpravili si chuť v 17. minutě. Z otočky nahrál naslepo Martinec přesně na hokejku Jana Koláře, který vstřelil svůj premiérový gól v brance Trutnova - 1:0. Do konce první třetiny mohl skóre navýšit znovu Kolář, ovšem svůj únik neproměnil, stejně tak jako Aleš Půlpán.

Druhá třetina nezačala pro domácí hokejisty zrovna dobře. Série vyloučení vyvedla Draky z tempa a Dvůr trestal, Nejprve se v 24. minutě trefil Fořt - 1:1. Po něm, dokonce ve vlastním oslabení, se trefil v úniku Kmošek - 1:2. Euforie hostů však netrvala dlouho. Ihned po brance Kmoška si zpoza branky vybruslil Tomáš Zahradník a překonal šikovně Vlka - 2:2. A domácí šli ještě do vedení. Ve 33. minutě sehrála první pětka Draků výborně vhazování, od modré vypálil Poul, kotouč nasměroval Martinec přímo na hokejku Aleše Půlpána a ten se nemýlil - 3:2.

Ve třetím dějství se začalo pěkně jiskřit. Dvoru docházely síly a Trutnov trestal. Ve 47. minutě se od modré trefil Lukáš Kastner - 4:2. Poté se strhla potyčka mezi Poulem a Luštincem a následně na trestnou lavici usedli i Půlpán - Kastner a Sedláček - Kocián. Trutnovu to nevadilo. Domácí Hlaváček byl faulován v úniku a sudí nařídil trestné střílení. To však domácí Martin Hlaváček neproměnil. Tu samou výhodu měl i Aleš Půlpán, ale nastřelil pouze tyčku. Do konce zápasu už branka nepadla a Trutnov tak dokráčel k zasloužené výhře. Reportáž: Redakce