|

Trutnov po pěti zápasech v Pro Hockey Aréně padl. Nymburk zvládl koncovku a odvezl si tři body.

Trutnovští hokejisté si nepočínali vůbec zle. Ovšem Nymburk má v sestavě velezkušenou dvojici Kříž - Král, která dnes opět zaúřadovala a do Nymburka odvezla všechny tři body. Výborný výkon v dresu Trutnova podali Škvor a Junek, oba dva si připsali jednu branku a jednu nahrávku.

Nymburk
Branky a nahrávky: 4. Veselý (Chaloupka, Luštinec), 5. Perutek (Junek, Chytráček), 35. Škvor, 43. Vácha (Škvor), 51. Junek (Perutek, Karlík) – 2. Král (Kříž), 26. Kříž (Bičiště, Šimek), 38. Velechovský (Král, Knesl), 50. Kříž (Velechovský, Brzák), 53. Brzák (Kříž, Knesl), 57. Král

Vyloučení: 3:9, Využití: 2:2, Střely na branku: 47:34

Diváci: 388

Trutnov: Čáp (Kukin) – Vácha, Škvor, Dufek, Voženílek, Karlík, Junek, Chaloupka – Kozák, Šimoníček, Koutník – Veselý, Poulíček, Luštinec – Perutek, Chytráček, Březina – Vacek, Janoušek, Smékal

Nymburk: Matoušek (od 43. Brázdil) – Kříž, Kulich, Knesl, Cicvárek, Rittig, Pokorný, Kuzďas – Král, Velechovský, Brzák – Bičiště, Šimek, Kadlec – Dvořák

Trutnovští hokejisté nastoupili k odvetě proti Nymburku v plné možné síle. Chyběl jen nemocný Zítka, z Pardubic dorazili Vácha, Škvor a Poulíček. Domácí tahali více než 55 minut za delší konec, ale nakonec se museli před hosty sklonit. Tři body putují do Nymburka.

První třetina nabídla velmi opatrný hokej. Obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany a čekala na chyby. Tu první vyrobili domácí. Již ve 2. minutě zafungovala spolupráce Kříž - Král a druhý jmenovaný tečoval kotouč za Čápa - 0:1. Trutnov ale následně srovnal. Ve 4. minutě vystřelil při přesilové hře Chaloupka, kotouč se dostal k Veselému a ten na čtyřikrát dopravil kotouč za záda Matouška - 1:1. O minutu později šli Draci do vedení. Střelu Junka tečoval za záda Matouška Perutek a bylo to - 2:1.

Ve druhé třetině hosté opět srovnali. Ve 26. minutě pálil přesně nad Čápova ramena Kříž - 2:2. Domácí poslal do vedení v 35. minutě Škvor, který svůj výlet zakončil střelou nad beton Matouška - 3:2. Poslední slovo měli ale ve druhé třetině hosté. Ve 38. minutě dopravil kotouč za záda Čápa hostující Velechovský a bylo srovnáno - 3:3.

Třetí třetina nabídla strhující podívanou a málo kdo by si myslel, že tři body v Trutnově nezůstanou. Opak se stal ale pravdou. Nicméně... Ve 43. minutě pálil od modré Vácha, Matoušek měl zakrytý výhled a kotouč skončil za jeho zády - 4:3. Matoušek přenechal své místo Brázdilovi. V 50. minutě však hostující Nymburk opět srovnal. Přečíslení hostů zakončil do prázdné branky s ledovým klidem Kříž - 4:4. O minutu později však šel Trutnov znovu do vedení. Důraz na brankovišti předvedl Junek a svojí branku oslavil klasickým "vytažením šuplíků" - 5:4. Zdálo se, že Trutnov koncovku zápasu zvládne, ale tak se bohužel nestalo. V 53. minutě potrestal nedůraz na brankovišti Brzák a srovnal - 5:5. Tři minuty před koncem se k sólu odhodlal Kříž, objel všechny obránce a pohodlně zakončil mezi betony bezmocného Čápa - 5:6. Domácí zkoušeli hru bez brankáře, ale ani střela v poslední sekundě z hole Škvora za zády Brázdila neskončila.

Domácí hokejisté se tak po pěti zápasech vraceli do útrob Pro Hockey Arény bez bodů. Další utkání sehrají Draci v sobotu, kdy je čeká již velmi očekávané derby s rivalem z Vrchlabí. Utkání začíná v 18:00 v Elektromont Aréně a všichni jste srdečně zváni, protože MY VÁS POTŘEBUJEME !!! Děkujeme za vaší důvěru a podporu a těšíme se na vás! Reportáž: Redakce