|

Trutnov převálcoval Jindřichův Hradec a bere další tři body!

V dalším kole přivítali domácí hokejisté hosty z Jindřichova Hradce. Vajgar nebyl sice kompletní, ale to Trutnovu stačilo na výhru na 7:3. Čtyři body si připsal Patrik Poulíček (3+1).

Jindřichův Hradec
Branky a nahrávky: . Poulíček (Voženílek, Chaloupka), 23. Kastner (Bartoň, Janoušek), 26. Poulíček, 30. Bartoň (Janoušek), 31. Luštinec (Chaloupka, Poulíček), 33. Chytráček (Luštinec), 39. Poulíček (Karlík) – 2. Voříšek (Kundrát), 20. Voříšek (Kozlík, Milotínský), 43. Košťál (Dvořák)

Vyloučení: 6:8 navíc Brabec 5+OK, Využití: 2:1, V oslabení: 1:0, Střely na branku: 62:28, Vhazování: 37:35

Diváci: 408

Trutnov: Kukin (Čáp) – Dufek, Souček, Škvor, Voženílek, Karlík, Junek, Chaloupka, Kozák – Veselý, Poulíček, Březina – Bartoň, Kastner, Luštinec – Perutek, Chytráček, Zítka – Janoušek, Vacek, Procházka

Jindřichův Hradec: Fogl (Kubeš) – Procházka, Jon, Koňařík, Tržil, Šanda, Popelka – Kozlík, Voříšek, Šesták, Milotínský, Brabec, Košťál, Dvořák, Kundrát, Mazanec

Vajgar přijel do Trutnova značně oslaben. Domácím byl k dispozici nový brankář z KHL Fjodor Kukin a posila z extraligových Pardubic Patrik Poulíček.

Úvodní dějství bylo velmi hektické. Již ve druhé minutě se prosadili domácí. Poulíček si vzal kotouč za brankou, projel celé hřiště a zakončil nad rameno Fogla - 1:0. V téže minutě ale stihli hosté vyrovnat. Střelu od modré Kundráta stihl tečovat Voříšek a kotouč propadl za záda Kukina - 1:1. Trutnov poté hosty k ničemu nepustil. Šance domácích likvidoval pozorný Fogl a Draci na něj recept už nenašli. Na druhé straně, po chybě v přesilové hře, bylo nařízeno trestné střílení. Košťál však na Kukina svým mícháním nevyzrál. Šest sekund před koncem první třetiny byl na trestné Voženílek a hostující mužstvo toho využilo. Bleskově po vhazování se střelou mezi betony prosadil Voříšek a poslal hosty do vedení - 1:2

Druhá třetina byla velkolepá v podání domácích. Nejprve přišlo vyrovnání v podobě Kastnera, který doklepl kotouč za záda Fogla po obrovském tlaku Bartoně s Janouškem na brankovišti. Vedoucí branku vstřelil Poulíček, který si opět sebral kotouč a prošel vším, co mu stálo v cestě - 3:2. O dvě branky to bylo už v 30. Minutě když Bartoň využil krásné akce domácího Janouška a doklepl kotouč za záda Fogla. S hosty to vypadalo zle a domácí pokračovali. Další branka byla z nůše umění Jakuba Luštince, který využil přihrávku Chaloupky a trefil kotouč přesně pod horní tyčku. Poté ve vlastním oslabení ujela dvojice Chytráček a Luštinec a prvně jmenovaný využil prázdné branky po nahrávce svého spoluhráče - 6:2. Poslední branku druhé třetiny vstřelil a zároveň zkompletoval hattrick Patrik Poulíček, který v přesilové hře projel opět celé hřiště a zakončil svůj blafák klinicky přesně - 7:2. Domácí Kukin neměl moc práce, ale za zmínku stojí dva těžké a famózní zákroky, kterými zneškodnil dvě jasné gólovky.

Třetí třetina přinesla pouze jednu branku. Z nenápadné akce se povedlo skórovat hostujícímu týmu. Ve 43. Minutě pálil Dvořák a jeho střelu tečoval Košťál společně s domácím obráncem za záda Fjodora Kukina - 7:3. Do konce třetího dějství jsme mohli vidět šance domácího i hostujícího celku, ale žádná z nich už brankou neskončila.

Domácí hokejisté si tak po zásluze připisují další body tabulky a v sobotu zajíždějí na led Jablonce nad Nisou. Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se na další zápas! Reportáž: Redakce