|

První přípravné utkání zvládl lépe Trutnov! Z Hradce si odváží výhru po nájezdech!

V prvním přípravném utkání před letošní sezonou se střel HC BAK Trutnov s Mountfieldem z Hradce Králové. Nejednalo se však o extraligový tým, ale o prvoligovou juniorku, která aspiruje na postup do Extraligy.

(2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Gančarčík (Bartoň, Dudák), 11. Procházka (Gančarčík), 48. Wolf (Kastner) – 4. Veselý (Vacek), 55. Šimoníček (Tatar, Dufek), 56. Kocián (Zítka, Višňák), rozhodující nájezd Chaloupka

Vyloučení: 8:6, Využití: 1:1

Hradec Králové jun.: Ašenbrenner (Petrů) – Suda, Bezděk, Matějček, Faltýnek, Suk, Košař, Souček – Drašnar, Gančarčík, Procházka, Bartoň, Miškář, Dudák, Wolf, Kastner "C", Michálek, Tvrdík, Ouzký

Trutnov: Jeschke (od 41. Škop) – Dufek, Konečný, Karlík, Chaloupka, Višňák, Kozák – Veselý, Šimoníček, Vacek - Březina (od 31. Perutek), Janoušek, Luštinec (od 31. Tatar) - Zítka, Kocián, Schejbal

Trutnovští hokejisté sehráli svoje první přípravné utkání na ledě královéhradeckého Mountfieldu. V čele jim však nestál extraligový tým, ale prvoligová juniorka, která aspiruje na postup mezi elitu. Z hostujícího mužstva chyběli Chytráček, Poul a Antonín. Trenéři měli tak možnost vyzkoušet nové akvizice a dát jim šanci se ukázat v prvním utkání.

Ihned v úvodu se dostali do šance domácí hráči, ale střela Kastnera skončila v klíně navrátilce Jeschkeho. Trutnov šel brzy do vedení. Ve 4. minutě se kotouč dostal na hokejku Veselého a ten ho usměrnil pod horní tyčku domácí branky - 0:1. Hostující vedení ale netrvalo dlouho. Na druhé straně se k dorážce dostal Gančarčík a pohotově doklepl kotouč za záda bezmocného Jeschkeho - 1:1. Hrálo se nahoru a dolů a obě dvě mužstva dohrávala osobní souboje, což se asi moc nečekalo. V 11. minutě šel Mountfield do vedení. Opět byl u toho Gančarčík, který tentokrát přihrával na Procházku, který doklepl kotouč do hostující branky - 2:1.

Po úvodní třetině se hosté oklepali a zvýšili svůj tlak. V úniku byl Luštinec, ale jeho střela z boku orazítkovala jen tyčku domácí branky. Na druhé straně byl v obrovské příležitosti Ouzký, ale ten zase ztroskotal na výborném zákroku Jeschkeho. Trutnov hrál v polovině utkání přesilovou hru pět na tři. Střely Konečného, Luštince a ani Karlíka však brankou neskončily. Po polovině zápasu se do hostující klece postavil Škop a vystřídal Jeschkeho, který předvedl vynikající výkon. Druhý strážce svatyně se však moc neoklepal a ihned musel čelit tlaku domácích. Ti však recept na trutnovského brankáře nenašli a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

V poslední třetině měli jasně navrch hosté. Domácí se do tlaku dostávali sporadicky a to jen díky přesilovým hrám. I díky přesilové hře domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Kastner si počkal až se rozestoupí hostující obrana, poté přesně přihrál na Wolfa a ten bezchybně zakončil - 3:1. S hostujícím souborem to vypadalo špatně, ale trutnovští nesložili zbraně a zabrali. Pět minut před koncem vystřelil od modré Dufek, kotouč se dostal k Šimoníčkovi a ten propasoval kotouč za záda domácího brankáře - 3:2. Drama bylo na světě a pokračovalo. O minutu později si kotouč vzal Višňák, prokličkoval až do útočného pásma, kde našel Zítku, který posunul kotouč na Kociána a ten střelou mezi betony vyrovnal - 3:3. Utkání poté mohl rozhodnout Schejbal, ale jeho samostatný únik zlikvidoval brankář Mountfieldu.

Na řadu přišly samostatné nájezdy. Zatímco královéhradecký celek nenašel ani jednoho úspěšného střelce, Trutnovu se to povedlo. Druhý střelec v pořadí, obránce Chaloupka předvedl kličku do forhendu a vystřelil hostujícímu Trutnovu výhru v nájezdech - 3:4

Program Trutnova nyní pokračuje v pátek, kdy zajíždí na led druholigového Jablonce, kde se utká s tamním celkem od 18:00 hodin. Reportáž: Redakce