|

2. Předkolo baráže: Trutnov přejel David Servis a postupuje do baráže !!!

V druhém utkání předkola baráže o II. Ligu ČR zajížděl Trutnov na led Českých Budějovic. Hosté utkání ovládli a domácím nedovolili žádné drama. Utkání skončilo 1:5.

(0:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 53. Tupý (Šulčík, Heindl) - 8. Šimoníček (Kozák, Veselý), 23. Procházka (Malinský), 25. Mašek (Šimoníček), 28. Perutek (Smékal, Janoušek), 59. Luštinec (Veselý)

Vyloučení: 6:6 navíc Hanzal (DCB) 5+OK, Využití: 0:1

DS Č. Budějovice: J. Kučera – Vomela, Chaloupka, Čížek, Bombic, Tupý, Říha – R. Šulčík, R. Suchánek ml., Fousek, D. Janda, J. Hanzal (23. Cikán), L. Rob, Daniel Mikeš, R. Heindl ml., Fleischman

Trutnov: Biegl (Škop) - Antonín, Kozák, Karlík (od 10.Junek), Malinský, Poul, Procházka - Mašek, Šimoníček, Luštinec - Veselý, Chytráček, Zítka - Perutek, Janoušek, Smékal

Hokejisté Trutnova zajížděli k druhému utkání předkola baráže o II. Ligu ČR na led českobudějovické Pouzar Arény. Domácí si z Trutnova odvezli porážku 3:1 a doma chtěli celou sérii zdramatizovat. Jak napsal server jchokej.cz "Hráči z Podkrušnohoří" (míněni hráči z Trutnova) však žádné drama nepřipustili a David Servis přejeli. Domácí se vymlouvali na změnu pravidel, která údajně proběhla před první třetinou, ale změna nahrávala do karet právě domácím hráčům. Před druhou třetinou se pravidla opět údajně změnili a to českobudějovické prý zlomilo úplně. Obě utkání se přitom hrála dle jasně daných pravidel dle článku 403-406 stanov a řádů ČSLH. Neznalost neomlouvá ...

Změna pravidel? Trutnov neponechal nic náhodě

V první třetině začal David Servis opět s aktivním stylem hry, tak jako v Trutnově. Časté srážky s hráči Trutnova, napadání, střelba ze všech pozic, tak by se dala popsat hra David Servisu. První třetinu zvládli lépe hosté i díky pětiminutovému trestu Jiřího Hanzala, který bodnul hokejkou hostujícího Antonína. Skóre zápasu otevřeli hosté v 8. minutě. Kozák se vydal na útočný výlet, střelou přes obránce se dostal i k odraženému kotouči, ten přihrál Šimoníčkovi a ten dorazil kotouč za záda bezmocného Kučery - 0:1. V polovině první části musel odstoupit hostující Karlík kvůli zranění a v sestavě ho nahradil sedmý bek Trutnova Lukáš Junek. Hosté si zkusili i oslabení, ale největší šanci domácích spálil Bombic.

Brankostroj Trutnova a nervózní David Servis

Trenér domácích Fedur poté řekl pro Jihočeský deník "Neměli jsme do druhé třetiny ani nastoupit..." - tím narážel na již zmíněné změny pravidel. A domácí by udělali lépe. Hostující Trutnov si šel tvrdě za svým cílem a bylo to vidět na předvedené hře. Ve 23. minutě využili hosté dvojnásobnou přesilovou hru. Malinský od modré našel Procházku, ten si kotouč stáhnul a zakončil pod horní tyčku - 0:2. Domácí opět začali hrát tvrdě, na hranici pravidel, ale hostující soubor zeleno-bílých barev byl na tuto hru připraven. V 25. minutě se k dorážce dostal střelec prvního utkání Libor Mašek a bekhendem překonal Kučeru - 0:3. Dílo druhé třetiny dokonal ve 28. minutě hostující Perutek, když svým blafákem vymíchal Kučeru a poté pohodlně zakončil - 0:4. Domácí měli výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale z té branka nepadla, hlavně díky skvělým zásahům Biegla.

Zasloužený postup Trutnova

Třetí třetina byla opět jednostrannou záležitostí z pohledu hostujícího Trutnova. Hosté nepouštěli domácí do větších šancí, a když už ano, vše vyřešil Radovan Biegl. Velkou šanci spálil ve 45. minutě Šulčík. V 53. minutě hráli domácí přesilovou hru a po jejím vypršení trefil šibenici Bieglovy branky domácí Tupý a snížil - 1:4. Poslední slovo měli ale opět hráči Trutnova. Při bezvýznamné power-play domácích ujel Luštinec a do prázdné branky vstřelil svůj premiérový gól ve vyřazovacích bojích - 1:5.

Trutnov tak s přehledem prošel i předkolem baráže a v pondělí ho čeká cesta do Milevska, kde bude bojovat o první bod v sérii. Děkujeme všem fanouškům za podporu a těšíme se ve čtvrtek 27.3.2014 v Pro Hockey Aréně na druhé barážové utkání! Reportáž: Redakce