|

2. Kvalifikace: Postupovou tajenku rozluštil domácí Janoušek a Trutnov tak postupuje do baráže !!!

Druhé kvalifikační utkání o II. Ligu ČR přineslo napínavou a dramatickou podívanou. Domácí však postupovou tajenku rozluštili tři minuty před koncem a postupují dál...

Hvězda Praha
Branky a nahrávky: 26. Perutek (Janoušek), 38. T. Veselý (Karlík, Procházka), 57. R. Janoušek (Smékal, Antonín) - 5. Nacházel (A. Němec), 11. Hučko (Štrébl), 32. Štrébl (Hučko)

Vyloučení: 3:6, Využití: 0:1, Střely na branku: 35:24

Diváci: 564

Trutnov: Biegl (Škop) - Antonín, Kozák, Malinský, Karlík, Poul, Procházka - Mašek, Šimoníček, Luštinec - T. Veselý, Chytráček, Zítka - Perutek, R. Janoušek, Smékal

Hvězda Praha: Vokatý (Srb) - M. Němec, Abrahám, Malý, Vladyka, J. Janoušek, Pečenka, Štrébl, Fiala, Fuks, Lobo, Nedvěd, Hučko, Nacházel, Petráček, A. Němec, Zíma

Trutnovští hokejisté sehráli v neděli odvetu kvalifikace o II. Ligu ČR. Do odvety nastupovali domácí s výhodou výhry na ledě Hvězdy (1:3). Hvězda nesložila zbraně a dlouho sahala po prodloužení, ale to se nakonec nestalo a trutnovští nedělní remízou postupují do dalších bojů.

Špatný úvod domácích, dvoubrankové vedení hostů

První třetina byla z domácí strany velmi špatná. Již v 5. minutě se měnilo skóre a bylo to na hostující straně. Nahození Němce spadlo před domácí branku, domácí obrana si neporozuměla s brankářem a Nacházel vstřelil úvodní branku zápasu - 0:1. O dalších pět minut bylo opravdu zle. Z rohu si před branku vyjel Hučko a švihem zvýšil na rozdíl dvou branek - 0:2. Trutnovští hokejisté se s tímto výsledkem nechtěli smířit, ale jejich šance pochytal hostující brankář Vokatý. Obrovskou šanci měla dvojice Janoušek - Smékal, ale střela Janouška těsně minula odkrytou klec.

Gól do šatny a jednobranková ztráta

Ve druhém dějství byli už domácí aktivnější. Do hry se dostali hlavně díky vyloučením Hvězdy. První přesilovou hru sehráli domácí již v úvodu, ale šance Luštince brankou neskončila. Ve 26. minutě se domácí mohli po prvé radovat. Janoušek přímo z buly posunul kotouč na Perutka a ten bleskovou akci zakončil velmi přesně - 1:2. Domácí stadion burácel a trutnovští hokejisté sahali po vyrovnání. Chytráček stál tváří v tvář Vokatému, ale ten vytáhl opět velmi dobrý zákrok a šanci domácího útočníka zneškodnil. Do oslabení se dostal Trutnov a hosté toho využili. Kotouč dostal do brejku Štrébl a střelou po ledě překonal Biegla a navýšil hostující vedení - 1:3. Trutnovští hráči bojovali dál a nechtěli se smířit s nepříznivým stavem. Sudí Kareš poslal na trestnou lavici opět hráče Hvězdy a domácí snížili dvě minuty před koncem druhé třetiny. Závar před brankou vyřešil nejprve Karlík, který ve vzduchu posunul kotouč na Tomáše Veselého a ten doklepal puk za záda Vokatého - 2:3.

Drama až do samého závěru

Matematika byla jasná. Pokud Trutnov uhraje alespoň remízu, postupuje, ale k tomu mu stále po 40 minutách chyběla jedna branka. Pokud se tak nestane, utkání půjde do prodloužení a rozhodne o vítězi a postupujícím. Domácí nastoupili do třetí třetiny jako uragán a hostující mužstvo chvilkami nevědělo, kde má být dřív. První obrovskou šanci doslova spálil Chytráček, když nedokázal zasunout kotouč za záda Vokatého. Byl ovšem zahákovaný a na trestnou lavici putoval hostující hráč. V polovině poslední třetiny zahrozili hosté, ale střelu Loba chytil domácí Beigl. Už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, protože Vokatý stále bránil domácím ve vstřelení branky. Ovšem Trutnov disponuje vyrovnaným kádrem a třetí pětka domácích hraje celé Play Off při chuti. Antonín načasoval dlouhý pas na Smékala, ten nic nevmýšlel a poslal kotouč na hostující branku, kde stál úplně volný Janoušek a vstřelil vyrovnávací branku - 3:3. Domácí publikum bylo v extázi, ale stále zbývaly tři minuty do konce. Minutu před koncem si domácí vzali oddechový čas a hosté odvolali brankáře. Po vhazování měl tutovku na své hokejce Hučko, ale svým pokusem do odkryté branky trefil záda Procházky a kotouč se dostal do středního pásma. Hosté se snažili o vstřelení rozdílové branky, ta však, ale nepadla a domácí se mohli radovat z remízy a z postupu do baráže o II. Ligu ČR.

Trutnovští hokejisté tak po výhře 1:3 v Praze a po remíze 3:3 v Pro Hockey Aréně postupují dál. Jakou podobu bude mít baráž, to zatím nevíme a neví to ani ČSLH. Každopádně... V pátek, 14.3.2014, od 19:00 v trutnovské Pro Hockey Aréně, sehrají hokejisté Trutnova „Super Pohár“ se Světlou n/Sázavou (vítěz KLM v Pardubickém kraji). Odveta se bude hrát hned v neděli, od 17:00 ve Světlé. Děkujeme vám všem za neskutečnou podporu, jste naším šestým hráčem v poli! Těšíme se na další setkání a vaši návštěvu! Reportáž: Redakce