|

2. SF: Trutnov nedovolil komplikace a postoupil do finále!

Ve druhém utkání semifinále Play Off KLM se střetli domácí Spartak N. Město n/M a hostující HC BAK Trutnov. Hosté sehráli další velmi kvalitní utkání a z Nového Města si nakonec odvezli výhru 1:6 a postoupili do finále. Kdo bude jejich soupeřem? To se dozvíme v pátek.

(0:1, 1:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 24. Řehák (Reichmann) - 19. Veselý (Procházka), 25. Procházka (Chytráček, Veselý), 56. Chytráček (Malinský), 57. Karlík (Veselý), 57. Chytráček, 60. Perutek

Vyloučení: 6:7 navíc Praus (N.M) a Antonín (TRU) 10 minut OT, Využití: 0:1, V oslabení: 0:1, Střely na branku: 23:40

Diváci: 130

Stav série: 2:0 postupuje Trutnov

Nové Město: Z. Biegl (Bláha) - Jakl, Hejduk, Marša, Dittrich, Šnejdr, Dufek - Kodym, Praus, Hudeček, Reichmann, Řehák, Škoda, Chmelík

Trutnov: R. Biegl (Škop) - Antonín, Kozák, Karlík, Junek, Poul, Malinský - Mašek, Šimoníček, Zítka - Procházka, Chytráček, Veselý - Perutek, Janoušek, Smékal

Hokejisté Trutnova zajížděli na led Nového Města n/M s jasným cílem - nedovolit drama v sérii a pečetit svůj postup do finále. Trutnovští Draci se museli obejít bez nemocného kapitána Luštince, který nebyl schopen do utkání nastoupit. V brance nastoupil opět Radovan Biegl a při absenci Luštince se v sestavě objevil trenér Jiří Malinský.

Tlak hostů přinesl pouze jednu branku

V první třetině bylo jasně vidět, s čím Trutnov na led Spartaku přijel. Hosté se tlačili do ofenzivy a první šanci spálil Veselý, když minul branku domácího Zdeňka Biegla. Na druhé straně musel vytáhnout parádní zákrok jeho strýc Radovan, když likvidoval přečíslení dva na jednoho a střelu Prause. Hosté měli výhodu přesilové hry, ale příležitost Šimoníčka branku nepřinesla. Skóre se měnilo před přestávkou. V 19. minutě si z rohu před branku vybruslil Procházka, k dorážce se dostal Veselý a překonal domácího brankáře - 0:1. Do konce prvního dějství už branka nepadla.

Tlak Trutnova, vyrovnání Spartaku a neomylný bekhend Procházky

Po úvodním vhazování druhé třetiny se do šance prodral Šimoníček, ale jeho zakončení našel domácí Biegl ve svojí lapačce. Na druhé straně si ve středním pásmu vyměnil kotouč Reichmann s Řehákem a ten střelou přes obránce srovnal skóre utkání - 1:1. Hosté byli naštvaní a tak stupňovali svůj tlak. Po přihrávce Chytráčka, se ve 25. minutě ocitl před brankou Spartaku Procházka a zakončil bekhendem naprosto přesně nad vyrážečku Zdeňka Biegla - 1:2. Tato branka přinesla vítr do plachet hostujícího týmu. V další slibné šance stál hostující Šimoníček, jeho střelu ještě Biegl vyrazil, k dorážce se dostal Zítka, ale ani ten domácího strážce svatyně nepřekonal. Po faulu Prause na Malinského, kdy domácí provokatér dostal 2+10 OT se Trutnovu naskytla přesilová hra. Od modré pálili Karlík, Poul a poté také Malinský, ale ani jedna střela za zády Zdeňka Biegla neskončila. Domácí měli také šanci, ale zakončení Chmelíka si vychutnal Radovan Biegl.

Posledních pět minut rozhodlo o postupu do finále

Hostující mužstvo vedlo pouze o jednu branku a domácí borci určitě chtěli s utkáním něco udělat, zvrátit ho. První příležitost k tomu měl Hudeček, ale jeho střela našla pouze lapačku Biegla v brance hostí. Trutnov nadále skvěle bránil a Nové Město n/M už muselo svoji hru trošku pozměnit. Obrana domácích se otevřela a do šance se dostal Poul, jeho střela však orazítkovala pouze tyčku domácí branky. Čas se krátil a domácím docházeli síly. Před oběma týmy byla poslední pětiminutovka a Trutnov ji sehrál naprosto famózně. V 56. minutě se kotouč dostal na hůl Malinského, ten okamžitě vypálil a jeho střelu tečoval do branky Chytráček - 1:3. O minutu později se ke kotouči dostal Karlík, natáhnul, zamířil, vypálil a kotouč skončil opět za zády domácího brankáře - 1:4. Utkání už bylo rozhodnuté, ale Trutnov ne a ne přestat. V téže minutě si ke kotouči našel cestu Chytráček, objel obránce Spartaku a trefil se klinicky přesně nad lapačku Zdeňka Biegla - 1:5. V poslední minutě hráli hosté oslabení, ale to však nebránilo Perutkovi, aby svůj únik dokončil střelou nad lapačku a poslal tak hosty do finále - 1:6.

Trutnovští hokejisté tak mohou slavit vysokou výhru a navíc postup do finále. S kým se však hokejisté Trutnova ve finále střetnou, to je zatím ve hvězdách. Favorizovaný Náchod podlehl ve druhém zápase Nové Pace v nájezdech a série se tak stěhuje k rozhodujícímu zápasu zpět do Náchoda. Trutnov má tak na programu další zápas v neděli - a kde - to se rozhodne v pátečním duelu v Náchodě. Děkujeme všem fanouškům, kteří i přes utkání USA-ČR, dorazili na stadion do N. Města a podporovali hostující hráče! Moc si toho vážíme a těšíme se na vás v dalších zápasech! Reportáž: Redakce