|

20. Kolo: Po svátcích se Trutnov uvedl výhrou v Třebechovicích!

V rámci 20. Kola KLM se utkali mužstva Třebechovic a Trutnova. Utkání se zejména ve třetí třetině hodně vyhrotilo, ale hosté si nakonec došli pro tři body. Hattrickem se blýskl Tomáš Veselý.

(0:1, 3:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 28. Hlavatý (Kastner), 32. Smutný (Stříteský), 34. Podzimek (Smutný), 57. Lochman - 11. Veselý (Chytráček), 29. Zelenka (Šimoníček), 30. Veselý (Luštinec, Chytráček), 37. Chytráček (Junek), 47. Chytráček (Veselý, Karlík), 49. Veselý (Chytráček), 60. Šimoníček Vyloučení: 6:9, Využití: 3:1, V oslabení: 1:0, Střely na branku: 14:24

Třebechovice p/O: P. Lochman (Petrů) - Kostka, J. Lochman, Mádle, Souček, Libřický - Podzimek, Smutný, Stříteský - Kastner, Polák, Hlavatý - Kosina, Tuček, Drašnar

Trutnov: Škop (Biegl) - Antonín, Kozák, Poul, Karlík, Malinský (od 21. Vaněk), Junek - Procházka, Šimoníček, Zelenka - Veselý, Chytráček, Luštinec - Perutek, Mašek, Janoušek

Trutnovští hokejisté si během sváteční pauzy prošli mnoha změnami. První z nich byla, že u mužstva skončil jako asistent trenéra Radovan Biegl a nahradil jej Jaroslav Řehák. Takže nově zvolené trenérské duo je Malinský – Řehák. Co se týče Radovana Biegla, působí u mužstva dál, ale jako druhý brankář. O pauze začal naplno trénovat a je připraven zasáhnout do jakéhokoliv utkání a kryje záda jedničce Pavlu Škopovi. Tím se dostáváme k další změně a tou je Michal Vich. Vich dostal šanci již od léta a u mužstva působil od červencového soustředění. Naskytla se mu však nabídka hrát inline hokej ve Španělsku a on na ni kývnul, tudíž ihned po vstupu do nového roku u mužstva skončil a již v Trutnově působit nebude. Zraněn je také Jindřich Zítka, který si v posledním utkání v Nové Pace poranil rameno a minimálně další dva týdny nebude k dispozici ani pro trénink. To by bylo asi vše ke změnám.

Velmi nepříjemné utkání sehráli trutnovští hokejisté hned v prvním klání v tomto roce. Na ledě Třebechovic to hodně jiskřilo, ale nakonec i díky hattricku Tomáše Veselého se Trutnov mohl radovat z výhry.

V první třetině jsme mohli vidět pár šancí na straně Trutnova, avšak ani jedna z nich neskončila za zády Lochmana. Tu první měl Chytráček, ale v jasné pozici pro zakonšení zvolil nahrávku a trefil ležícího obránce domácích. Poté mohl otevřít skóre Karlík, ale jeho dělovku Lochman se štěstím chytil. Na druhé straně měl šanci Hlavatý, ale Škop byl na jeho zakončení připraven. První branka utkání padla v 11. minutě. Chytráček zpoza branky našel Veselého a ten otevřel skóre - 0:1. Poté přišla první velká šance domácích, ale Drašnar našel jen lapačku Škopa.

Druhé dějství už bylo bohatší na góly, šance, ale také i vyloučení. Třebechovice vyrovnali při přesilové hře. Závar před Škopem vyřešil nejlépe Hlavatý a jeho bekhend skončil za zády Škopa - 1:1. O minutu později však ujel hostující Zelenka a předvedl naprosto famózní zakončení svého nájezdu a pečetil ho brankou - 1:2. Na rozdíl dvou branek odskočil Trutnov o další minutu déle. Luštinec našel přesným pasem Veselého a ten vystřelil pod horní tyčku Lochmana - 1:3. Domácí však nesložili zbraně a dostali se další přesilovou hrou zpět do hry. Hosté chybovali ve vyhození kotouče ze středního pásma a z následného přečíslení se trefil Smutný - 2:3. Poté se Třebechovice trefili i ve vlastním oslabení. Nepřesnou rozehrávku zachytil Smutný, přihrávkou našel Podzimka a ten zakončil pod horní tyčku velmi přesně - 3:3. Strhující druhou třetinu však nakonec přeci jen Trutnov vyhrál. Junek posunul kotouč na Chytráčka a ten z vrcholu kruhů příklepem překonal Lochmana - 3:4.

Ve třetím dějství to začalo na ledě jiskřit a hlavní sudí bez povšimnutí netrestal mnohdy až zákeřné zákroky. V přesilové hře nejdříve našel Karlík Veselého, ten v přečíslení předložil gólovou nahrávku pro Chytráčka a trutnovský nejproduktivnější hráč vrátil hostům dvougólové vedení - 3:5. Na rozdíl tří branek zvýšili hosté ve 49. minutě. Přihrávku od Chytráčka zpracoval Tomáš Veselý a završil svůj hattrick - 3:6. Poté však byli hosté opět vyloučení a domácí toho znovu využili ke vstřelení kontaktní branky. Lochman napřáhl na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:6. Při následné hře bez brankáře, v trutnovském oslabení, se chopil kotouče Šimoníček, prošel přes všech šest hráčů a s klidem zakončil do prázdné branky - 4:7. Reportáž: Redakce