|

12. Kolo: Nová Paka si z Trutnova odvezla deset branek! Debakl završil hattrickem Jakub Luštinec!

Ve 12. kole se domácí HC BAK Trutnov střetl s hostující Novou Pakou. Utkání nakonec domácí naprosto ovládli a hosté si odváží deset branek.

Nová Paka
Branky a nahrávky: 9. Perutek (Mašek), 17. Mašek (Zítka, Perutek), 20. Luštinec (Mašek), 23. Mašek (Perutek, Zítka), 24. Chytráček (Veselý, Luštinec), 29. Zelenka (Šimoníček), 32. Luštinec, 33. Perutek (Chytráček, Zítka), 44. Zelenka (Chytráček, Karlík), 53. Luštinec (Veselý) - 40. Zvolenský

Vyloučení: 4:5, Využití: 2:1

Diváci: 304

Trutnov: Škop (Vich) - Antonín, Kozák, Veselý, Karlík, Poul, Procházka - Zmítko, Šimoníček, Luštinec - Janoušek, Chytráček, Luštinec - Perutek, Mašek, Zítka

Nová Paka: Bouška (od 24. Jeřábek) - Ersepka, Pour, Plecháč V., Štěpán, Plecháč P., Rejl, Zvolenský, Kollman, Slabý, Sucharda, Havelka, Nádvorník, Schütz, Hric, Škoda, Novotný

Trutnovští hokejisté si v nedělním duelu s Novou Pakou s velkou chutí zastříleli. Novopackým hokejistům uštědřili domácí "desítku". Hattrickem se blýskl Luštinec, po dvou brankách přidali Mašek, Perutek a Zelenka.

První třetina začala pozvolna. Ovšem trutnovští hokejisté během prvních pěti minut přidali a bylo to vidět. V 9. minutě sehrála trutnovská třetí formace bleskově přesilovou hru, na jejímž konci stál neomylný Perutek - 1:0. V 17. minutě to už bylo o dvě branky. Mašek dostal přihrávku od Perutka a bekhendem překonal Boušku - 2:0. Třetí branku přidali domácí v závěru prvního dějství. Luštinec dostal kotouč od Maška a střelou mezi betony překonal novopackého brankáře po třetí - 3:0.

Druhá třetina pokračovala v rytmu té první. Ihned ve 23. minutě se kotouč dostal k Maškovi, který bez problémů vstřelil svou druhou branku v zápase - 4:0. Ve 24. minutě dostal Chytráček pas za hostující obranu a svým velkým důrazem dotlačil kotouč za záda Boušky a vyhnal ho z branky - 5:0. Šestou branku přidali domácí v polovině zápasu. Šimoníček přihrál Zelenkovi a ten na podruhé překonal Jeřábka - 6:0. Ve 32. minutě dostal Luštinec kotouč do brejku, zvolnil a Jeřábka překonal střelou pod horní tyčku - 7:0. V této chvíli se začalo trutnovskou Pro Hockey Arénou nést "deset, deset" a trutnovští fanoušci nechtěli přestat. Ve 33. minutě dostal Perutek přihrávku od Chytráčka a ani Jeřábek ho ve skórování nezastavil - 8:0. Nová Paka vstřelila čestný úspěch 0.3 sekundy před koncem druhé třetiny. Když hráli hosté přesilovou hru, tak se v brankovišti nejlépe zorientoval Zvolenský a s nutnou dávkou štěstí dostal kotouč za záda Škopa - 8:1.

Třetí třetina přinesla vytouženou desítku. I přes spoustu šancí se domácím povedlo vstřelit pouze dvě branky, ale i ty stačily. Ve 44. minutě dostal Zelenka ukázkový pas od Chytráčka a střelou do prázdné branky posunul skóre na číslo devět - 9:1. Desátou branku a zároveň hattrick vstřelil trutnovský kapitán Jakub Luštinec. Přihrávku od Veselého si Luštinec v klidu zpracoval, vyjel na vrcholky kruhů a švihem vymetl pavučinu v brance Jeřábka - 10:1.

Trutnovští fanoušci se dočkali vytoužené desítky a je to druhá desítka, kterou Nová Paka od Trutnova dostala. V loňském Play-Off se to domácím povedlo na jejich ledě a celou sérii vyhráli 3:0. Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům, kteří dnes do Pro Hockey Arény zavítali a podporovali domácí hokejisty v honbě za třemi body. Další utkání sehrají Draci ve středu a od 18:00 přivítají v Pro Hockey Aréně hosty z Třebechovic. Reportáž: Redakce