|

3. Kolo: Trutnov padl v Náchodě a byl potrestán za nevyužité šance.

Ve 3. kole KLM zajížděl Trutnov na led Náchoda. Hosté nakonec doplatili na svojí střeleckou nemohoucnost a prohráli 3:2.

(2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Šejnoha (Leeder, Javůrek), 4. Leeder (Petr, Šejnoha), 25. Petr (Šejnoha, Leeder) - 34. Veselý (Luštinec), 56. Chytráček (Luštinec)

Vyloučení: 2:3, navíc Stehno (NAC) 10 minut OT

Náchod: Navrátil (Mertlík) - Pazdera, Hendrich, Pánek, Kosík, Javůrek, Verner - Šejnoha, Leeder, Petr - Jurča, Janoušek, Stehno - Macháň, Hradecký, Presse - Zeman, Špetla

Trutnov: Vich (Škop) - Antonín, Vaněk, Karlík, Poul - Mašek, Šimoníček, Zelenka - Veselý, Chytráček, Luštinec - Perutek, Vondřejc, Zítka

Nedělní zápas dopadl pro hosty velmi špatně. Po špatném utkání s Jičínem, kdy se Trutnov trápil hlavně střelecky, přišlo trápení další, ale tenokrát už bez výhry. Trutnov svého soupeře přestřílel 38:18, ale hokej se hraje na góly a ne na šance.

Už první třetina naznačila vývoj utkání. V 1. minutě nahodil na branku Vicha kotouč domácí Javůrek a přes dvě teče se dostal do branky - 1:0. Druhá branka přišla ve 4. minutě, když špatnou rozehrávku vystihl Šejnoha a k dorážce se dostal Leeder - 2:0. Hosté přicestovali do Náchoda pouze na dvě obranné dvojice.

Druhé dějství začala opět lépe pro domácí, kteří využili téměř každou šanci, kterou měli a to naopak hosté nikoliv. Ve 25. minutě se dostal k odraženému kotouči Petr a zvýšil skóre - 3:0. Trutnovským se podařilo snížit ve 34. minutě když byl před brankou Navrátila pohotový Veselý - 3:1. Nebudeme rozepisovat kolik šancí Trutnov měl, protože je to naprosto zbytečné. Mohli bychom vyjmenovat tři nájezdy, dvě dorážky do prázdné branky a nevyužité přesilové hry...

Ve třetí třetině se hostujícímu týmu podařilo snížit na rozdíl jedné branky a to v 56. minutě. Chytráček dostal parádní pas od Luštince a střelou se nemýlil - 3:2. Při vlastní power-play byl Trutnovu udělen trest za příliš mnoho hráčů na ledě a naděje na vyrovnání byly fuč.

Hokejisté Trutnova tak po prvé prohráli a trápí se v koncovce, což není vůbec ideální. Další zápas sehrají hokejisté Trutnova na domácím ledě ve středu, 23.10.2013 od 18:00 a přivítají Nové Město n/M. Reportáž: Redakce