|

Trutnov prohospodařil náskok a Nové Město utkání zvrátilo v nájezdech!

V dalším kole se střetli hokejisté Trutnova a Nového Města nad Metují. Hosté si nakonec odváží dva body za vítězství v nájezdech.

Nové Město
Branky a nahrávky: 12. S. Procházka (Mašek, Vlček), 23. S. Procházka(Vlček, Mašek), 28. Vlček (Šimoníček), 52. T. Veselý (Šimoníček, Antonín) - 35. Potůček (Janoušek, Stehno), 51. Hejduk (Kodym), 52. Marša (Potůček), 53. Stehno (Janoušek, Potůček), rozhodující sam. nájezd Praus

Trutnov: M. Veselý (Pech) - Antonín, Synek, Kuna, Seidl, Malinský, Poul - T. Veselý, Šimoníček, Chytráček - Březina, Kašák, Smékal - S. Procházka, Mašek, Vlček - Kozák, Vacek

Nové Město: Horáček (Čáp) - Jakl, Hejduk, Dufek, Marša, Dittrich, Plíhal - Ježek, Praus, Kodym - Stehno, Janoušek, Potůček - Chmelík, Škoda, Vencl - Mach, Šnejdr

Středeční utkání nabídlo krásnou podívanou mezi domácím Trutnovem a hostujícím Novým Městem. V utkání zvládli hosté lépe třetí třetinu a loterii nájezdů a po zásluze jim patří dva body.

Vítězství Nového Města se ale nerodilo lehce. Trutnovští hokejisté nastoupili do utkání s novou posilou, Petrem Vlčkem, který si v utkání připsal 1+2. Už v 11. minutě se skóre měnilo. Třetí pětka Trutnova si celá sáhla na puk a po trase Poul - Malinský - Vlček - Mašek, se kotouč dostal až k osamocenému Procházkovi, který rozjásal trutnovské fanoušky - 1:0. Hostující Nové Město disponuje kvalitním kádrem a to dokazovalo také po dobu celého utkání. V 17. minutě jel z boku sám na branku Potůček, ale Veselého v brance nepřekonal. Překonat domácího brankáře se nepovedlo ani Stehnovi, který mířil do boční sítě. Skóre se neměnilo ani po pokusu Chytráčka, který trefil dobře postaveného Horáčka v brance.

Druhá třetina už byla na branky bohatší. Ve 23. minutě opět zaúřadovala třetí formace Trutnova a přihrávku od Vlčka zametl za záda Horáčka opět Procházka - 2:0. Trutnovští si hlídali dvoubrankový náskok, ale Nové Město urputně bojovalo o snížení stavu. To se málem povedlo Kodymovi, ale ten opět ztroskotal na Veselém. O tři branky Trutnov vedl už v 28. minutě. Tentokrát si kotouč našel Šimoníček, krásně přihrál Vlčkovi a ten s přehledem zavěsil - 3:0. Trutnov si hlídal náskok a další šance neproměnil. Co zahodili domácí, to využili hosté. V přesilové hře našel Patrik Stehno nikým nehlídaného Potůčka a bývalý zadák Trutnova snížil - 3:1. V závěru druhého dějství, při vlastním oslabení, stihl ujet Kodym, ale Veselý v brance byl opět pozorný.

Třetí dvacetiminutovka začala lépe pro hosty. Z modré čáry si sjel Hejduk a přihrávku Kodyma zametl do branky - 3:2. To už bylo s domácími zle. O minutu později už bylo srovnáno. Opět z modré čáry, akce jako přes kopírák, si sjel Marša a do proti pohybu překonal Veselého - 3:3. Trutnov se ale probudil a z dalšího protiútoku vstřelil vedoucí branku. Kotouč, který skákal na brankovišti, nejlépe zkrotil Tomáš Veselý a poslal domácí do vedení - 4:3. Vedení ale netrvalo dlouho. Krásnou akci, opět do prázdné branky, zakončil Patrik Stehno a utkání vyrovnal - 4:4. V 58. minutě přišel klíčový moment, kdy domácí Antonín nešťastně atakoval hostujícího Patrika Stehna, který zůstal ležet na ledě. Domácí bek vyfasoval 5 minut + do konce utkání a dodatečný trest ve hře (což znamená, že trutnovský obránce bude stát další utkání a dostane trest od DCK, pozn.red.). Tímto bychom chtěli popřát Patrikovi brzké uzdravení!. Do konce zápasu zbývaly necelé dvě minuty a Trutnov se ve čtyřech ubránil.

Do prodloužení se přesilová hra hostujícího mužstva promítla více. Trutnov ve třech hráčích v poli se statečně bránil. Nové Město si vytvořilo pár šancí, ale ty zlikvidoval Veselý v brance. Minutu před koncem prodloužení měl Trutnov dokonce šanci. Poul vybojoval kotouč v rohu, přihrál do jízdy Šimoníčkovi, ale tomu kotouč vypíchl hostující obránce.

Šlo se tedy na nájzdy... V loňské sezoně se domácímu Trutnovu na nájezdy nedařilo a nebylo tomu jinak.

První nájezd jeli hosté a Ondřej Potůček Veselého nepřekonal. - 0:0

K nájezdu za domácí se postavil Poul, ale jeho blafák do forhendu Horáček zlikvidoval. - 0:0

Další trestné střílení jel Kodym, ale jeho blafák opět Veselý chytil. - 0:0

Za domácí se rozjel Mašek, volil blafák do forhendu, ale jeho klička, stejně tak jako Poulova, skončila na betonech Horáčka. - 0:0

Třetí nájezd si připravil Praus a svou kličku do bekhendu se štěstím proměnil - 0:1.

Vyrovnat a prodloužit sérii mohl Procházka, ale jeho střelu Horáček vyrazil. - 0:1 - 4:5.

Domácí hokejisté tak po druhé klopýtli. Nutno přiznat, že Nové Město hrálo kvalitní hokej a tahalo za delší konec. Gratulace do Nového Města a ještě jednou přání Patrikovi, aby se rychle uzdravil. Další utkání sehraje Trutnov na ledě Opočna v neděli od 17:00 hod. Reportáž: Redakce