Draci udolali s Technikou další bod. Prohráli až na nájezdy.

Ve 43. kole na sebe narazil třetí Trutnov a druhé Brno.

17:00
2:3 sn
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:0 - 0:1)
Brno
Branky a nahráky: 11. Bláha (Antonín), 20. Hamerský (Luštinec) - 4. Mráz (Jelínek), 33. Jurča (Bělohlávek), rozhodující nájezd Zapletal

Trutnov: Jeschke (Biegl) - Klement, Antonín, Kuna, Seidl, Poul, Hamerský, Pištora, Schwartz - Chochola, Šimoníček, Fořt, Březina, Bláha, Fiedler, Veselý, Chytráček, Luštinec, Jindřich, Perutek, Dlab

Brno: Novák (Vrba) - Habrovec, Vozdecký, Strýček, Žalud, Klimeš, Zapletal, Hájek, Rajnoha, Jelínek, Mráz, Šedý, Benýšek, Česnek, Jurča, Bělohlávek, Matouš, Gabriška, Brzobohatý

Trutnovští hokejisté přivítali v neděli na svém ledě papírového favorita z Brna. Technika dorazila v kompletní sestavě a od první minuty bylo jasné, že si půjde pro tři body. Ovšem tři body chtěli i domácí Draci.

Ihned v polovině druhé minuty měl šanci domácí Poul, ale jeho střelu Novák s přehledem chytil. O minutu později byl vyloučen domácí miláček publika Chytráček. Jednou střelou nastřelili hosté tyčku, dalším pokusem také, ale třetí pokus už skončil v síti. V brankovišti se zorientoval Mráz a poslal hosty brzo do vedení - 0:1. Domácí se rychle oklepali a snažili se o vyrovnání. Vyrovnání přišlo v 11. minutě. Antonín přenechal kotouč Bláhovi, ten projel celé hřiště a tvrdou rannou vyrovnal - 1:1. Trutnovští hokejisté byli na koni, ovšem hostující brňané kvalitně napadali a tlačili se do branky. V dalším domácím oslabení vyslal Poul do brejku Luštince, ale Jakub Luštinec byl ze zadu popotažený a svůj pokus nezakončil v klidu a přesně. Těsně před koncem prvního dějství udeřila trutnovská přesilovková formace. Luštinec našel Hamerského a ten dělovkou poslal domácí do vedení - 2:1.

Do druhé třetiny nastoupili domácí jako velká voda. Ihned ve 21. minutě pálil nepříjemně Fořt, ale Novák střelu nakonec chytil. Ve 25. minutě uzamkla domácí třetí formace hostující pětku a nadělala jí tolik starostí až musel brankář Novák podržet kotouč v lapačce. Poté hráli domácí oslabení a Hamerský poslal do brejku Luštince, který orazítkoval břevno. O pár minut později bylo srovnáno. Velkou hrubku předvedla domácí čtvrtá obranná formace a na dvakrát se prosadil hostující Jurča - 2:2. Ve 35. minutě byl faulován Petr Chytráček a sudí nařídil trestné střílení. Chytráček poslal brankáře Nováka na druhou stranu, ale kotouč nestihl zasunout za jeho záda, skóre se neměnio.

Ve třetí třetině začala obě mužstva hrát opatrněji a každý z týmů čekal na chyby protějšku. Žádná chyba však neskončila brankou a zápas došel do prodloužení. V prdoloužení mohl rozhodnout Benýšek, ale Jeschke jeho střelu chytil. Poté pálil v přesilové hře Mráz,a le trefil jen tyčku.

Utkání dospělo do samostatných nájezdů. První nájezd rozjel domácí Bláha a proměnil ho kličkou do bekhendu. Za hosty se rozjel Rajnoha, ale svůj blafák do bekhendu neproměnil. Za domácí si vzal kotouč Chytráček a svojí střelou mezi nohy Nováka nepřekvapil, nedal. Druhý nájezd Brna jel Matouš a s přehledem proměnil. Poslední domácí pokus rozjel Šimoníček a jeho šanci se štěstím Novák vykryl. Utkání rozhodl v poslední sérii hostující Zapletal.

Domácí si z utkání tedy odnáší aspoň bod, za remízu. Trutnov zůstává na třetím místě s jednobodovým náskokem na čtvrtý Nymburk. Bitvu o třetí místo nabídne poslední 44. kolo ve středu v Trutnově. Domácí hostí Nymburk od 18:00. Reportáž: op