17:00
2:4
(0:0, 1:1, 1:3)
Ždár nad Sázavou
Branky a nahrávky: 37. Luštinec (Malinský), 46. Chytráček (Malinský) - 24. Plachý (Ježek), 41. Ježek (Plachý), 44. Kunstmuller, 58. Plachý (Ježek)

Trutnov: Jeschke - Hamerský, Klement, Poul, Antonín, Kuna, Malinský - Šimoníček, Fořt, Bláha, Chytráček, Luštinec, Březina, Veselý, Dlab, Perutek, Chochola

Ždár nad Sázavou: Linhart - Doležal, Staněk, Smejlak, Šulc, Střecha, Sobotka - Sobotka, Plachý, Ježek, Kunstmuller, Bukáček, Havelka, Man, Kotlík, Kočan, Hron, Krejnus

Trutnovští hokejisté hostili v rámci patnáctého kola hostující Žďár nad Sázavou.

Úvodní dvacetiminutovka mnoho pohledného hokeje nenabídla. Trutnovští šli do zápasu s opět jasným cílem a to bránit a vyčkávat na svoje šance. To se povedlo druhé pětce. Poul napálil kotouč po mantinelu, Chytráček krásným pasem našel Luštince, který ovšem jen těsně minul branku. Žďár se dostával do šancí málo, ale těsně před přestávkou zahrozil Plachý, ale Jeschke byl na svém místě včas a kotouč zlikvidoval.

Druhé dějství začalo lépe pro domácí. Vytvořili si opět pár slibných šancí a hosty k ničemu nepustili. To se ale nedá říct o 24. minutě. Nenápadná akce za brankou, poté přihrávka na Plachého a tento zkušený borec se z předbrankového prostoru nemýlil a otevřel skóre - 0:1. Domácí byli trošku zaskočení, ale stále bojovali dál. Asi klíčový moment celého utkání přišel v 27. minutě. Klement ze svojí třetiny našel naslepo bekhendem na červené rozjetého Šimoníčka a ten se řítil sám na branku. Jenže hostující obránce poslal Šimoníčka k zemi a sudí Vokřál nařídil trestné střílení. Jiří Šimoníček se rozjel a zkusil vystřelit nad Linhartův beton - ten však byl na svém místě a nájezd chytil. Ve 30. minutě opět po nenápadné, až uspávající akci, se ocitl sám před brankou Bukáček, ale Ota Jeschke opět vytáhl skvělý zákrok. Ve 37. minutě hrál Trutnov přesilovou hru. Předchozí pokusy byly neúspěšné a dá se říct že i trošku marné - ale tenhle ne. Malinský si najel na modré, lehkým švihem vystřelil a trefil do holeních chráníčů Luštince. Kotouč se odrazil a zapadl do hostující sítě - 1:1. S tímto skóre se odcházelo do kabin.

Třetí dějství už bylo v roli hostí. Ihned po pauze nabruslil do třetiny domácích Ježek a neomylně překonal domácího strážce svatyně - 1:2. Trutnov byl po tomto gólu zaskočen, ale stále se snažil plnit svoje úkoly. O tři minuty později zasadil ránu do zad domácím, hostující Kunstmüller, když překonal Jeschkeho po třetí - 1:3. O dvě minuty později měli domácí výhodu hráče v poli. Tu opět využila druhá úětka. Malinský zase nahodil kotouč před branku, tam se k němu dostal Chytráček a snížil - 2:3. Trutnov jako by ožil a začal hrát o sto procent lépe. Ovšem v 58. minutě domácí nepohlídali Plachého a ten utkání svou brankou uzavřel - 2:4. Trutnov se pak dostal do závěrečného tlaku, ale už bylo pozdě.

Trutnovští hokejisté po dvou vydařených zápasech prohráli a ve středu zajíždějí na horký led do Kolína. Utkání začíná v 18:00. Reportáž: op