|

Draci vybojovali tři body v Pelhřimově!

Trutnovští hokejisté zajížděli k uvodnímu utkání druhé čtvrtiny na led Pelhřimova.

(1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Kubát (Hadrava Martin, Vrátný), 35. Hadrava Martin (Novotný) - 14. Luštinec (Chytráček, Kuna), 17. Luštinec (Březina, Chytráček), 54. Březina (Šimoníček)

Pelhřimov: Dolejš (Čekal) - Rašner, Novotný, Plch, Adam, Kasalý, Beneš - Tecl, Plachý, Hrbatý, Kubát, Hadrava Marek, Hadrava Martin, Havel, Votápek, Vrátný

Trutnov: Jeschke (Biegel) - Klement, Hamerský, Rejzek, Kuna, Poul, Antonín - Fořt, Šimoníček, Březina, Chytráček, Bláha, Luštinec, Perutek, Dlab, Veselý

Trutnovští hokejisté vybojovali tři body v Pelhřimově.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Drakům se ale vstup do úvodního dějství nepovedl a v 2.minutě otevřel skóre domácí Kubát - 1:0. Trutnov nepolevil a vzdoroval i domácí přesilové hře - úspěšně. Poté našel Chytráček Jakuba Luštince a ten v samostatném nájezdu nádherně překonal Dolejše - 1:1. Trutnovu se naskytla šance hrát přesilovou hru. Druhá elitní formace Draků byla úspěšná. Po trase Chytráček - Březina - Luštinec se dostal kotouč mezi kruhy, kde se posledně jmenovaný nemýlil - 1:2.

Do druhého dějství nastoupili Draci s výhodou přesilové hry. Trutnov však svou výhodu nevyužil. V následujících minutách byl scénář jako z předchozích zápasu. Vyloučení dělala Trutnovu velké starosti, ale bránil se úspěšně. Dokonce v oslabení ujel rychlík Patrik "Forest" Fořt a byl faulován. Svoje trestné střílení ale nezakončil podle jeho představ a trefil jen stojícího brankáře Spartaku. Pelhřimov toto zaváhání potrestal. K odraženému kotouči se dostal Hadrava a se štěstím překonal famózně chytajícího Jeschkeho - 2:2. Trutnov měl poté jasné brankové příležitosti, ale brankář Spartaku byl pozorný.

Třetí třetina nabídla krásnou podívanou a přehlídku vyloučeních hlavního sudího Pražáka. Trutnov se bránil zuby nehty a vyplatilo se. V 54.minutě nabídl hlavní sudí přesilovou hru Trutnovu a tu využil Březina. Těžkou přihrávku dostal Březina mezi kruhy, pohotově si ji zpracoval a nachytal brankáře Dolejše "na švestkách" - 2:3. Pelhřimov se do konečného tlaku nedostal a Trutnov si po skvělém výkonu po zásluze odváží tři body. Reportáž: op