Trutnov sahal na body, ale nakonec s Pelhřimovem prohrál.

2. Kolo II. ligy skupiny Střed zvládli lépe hosté z Pelhřimova.

18:00
4:5
(1:1,3:2, 0:2)
Pelhřimov
Branky a nahrávky: 16. Fořt (Šimoníček), 28. Fořt (Březina, Klement), 29. Chytráček, 35. Klement (Šimoníček) - 13. Hrbatý , 22. Tecl (Hrbatý), 31. Plachý, 53. Plachý, 59. Plachý (Kubát)

Trutnov: Škrabejl(Truhlář) - Malinský, Klement, Vácha, Rejzek, Hamerský, Antonín, Kuna - Fořt, Šimoníček, Březina, Chytráček, Luštinec, Veselý, Chochola, Dlab, Perutek, Mašek

Pelhřimov: Dolejš(Čekal) - Zelený, Rašner, Novotný, Beneš, Kasalý, Adam, Tecl, Hrbatý, Plachý, Kubát, Havel, Suk, Votápek, Hadrava Marek, Hadrava Martin, Vrátný

První utkání začalo smuteční pietou za zesnulé hokejisty Lokomotivu Jaroslavl. Poté provedl slavností buly starosta města Mgr. Ivan Adamec.

1. třetina

Úvod utkání domácím moc nevyšel. Pelhřimov vlétl na domácí hokejisty a těžil z toho obrovské šance. Ve 2. minutě se sám řítil na branku Hrbatý, ale Škrabelj vytáhl perfektní zákrok a střelu chytil. Další šanci nepromněnil Tecl a znovu ztroskotal na výborném brankáři domácích. Ve 13. minutě hráli hosté přesilovou hru a náležitě ji využili. Souhru zakončil střelou pod horní tyčku Hrbatý - 0:1. Trutnovští se po obdržené brance nezalekli a naopak začali hrát aktivněji. V 16. minutě hlavní sudí vyloučil hostujícího hráče a nabídl Trutnovu přesilovou hru. Tu po přihrávce Šimoníčka využil Fořt - 1:1.

2. třetina

Úvod druhého dějství se domácím nepovedl. Z protiútoku zahrozili hosté a ve 22. minutě ihned skorovali - 1:2. Opět to bylo z přesilové hry a opět u toho byla první elitní pětka Trutnova. Nejprve našel Klement Březinu, ten ukázkově našel Fořta a Patrik Fořt chladnokrevně zakončil - 2:2. Trutnov byl na koni a těžil z toho další branku. Chytráček ujížděl sám na brankáře a byl faulován. Hlavní sudí nařídil trestné střílení, které domácí miláček publika zakončil blafákem do bekhendu - 3:2. Ovšem o dvě minuty později bylo srovnáno. Elitní střelec Pelhřimova, Plachý, objel domácího obránce a pověsil kotouč pod horní tyčku - 3:3. Poslední slovo ve druhé třetině měl ale Trutnov. Znovu u toho byla první pětka. Šimoníček našel na modré Klementa a ten dělovou ránou propálil vše co mu stálo v cestě a málem i chatrnou síť v brance - 4:3. Trutnovští odcházeli do kabin za příznivého stavu 4:3.

3. třetina

Do závěrečné třetiny nastoupili lépe domácí. Ani trestné střílení, ale ani samostatný nájezd Patrik Fořt nepromněnil. Pelhřimov trestal domácí chyby a tak tomu bylo i v 53. minutě. Opět to byl Plachý, který zakončil krásnou souhru hostujícího mužstva - 4:4. Minutu před koncem se prosadil opět Pelhřimov. Z prostoru z mmezikruží se prosadil opět Plachý - 4:5. Závěrečný tlak Trutnova nepřišel a 3 body si odnáší Pelhřimov. Reportáž: op