|

HC BAK Trutnov 2:4 HC Žďár nad Sázavou

Ani další utkání doma nedokázali Draci vyhrát. Lépe hrajícímu Žďáru podlehli 2:4

Ždár nad Sázavou
Branky a nahrávky: 20. Havlíček (Chytráček), 55. Mikolášek (Malinský, Havlíček) - 14. Kotlík (Dobiáš, Sobota), 16. Fibikar (Bukáček), 39. Sobotka M. (Koželuh), 60. Plachý

Střely na branku Trutnov 24 - Žďár nad Sázavou 26

Vyloučení 4:9

Využití: 1:1

Diváci: 390

Rozhodčí Vokřál - Komárek, Krátký

Trutnov: Škrabelj (Truhlář) - Malinský, Mečiar, Mlejnek, Antonín, Kuna, Provazník, Janecký ml. - Chochola, Jindřich Dlab, Chytráček, Havlíček, Mikolášek, Čapek, Stehno, Dome, Mašek, Jankovský, Svoboda

Ždár nad Sázavou: Kousal (Sláma) - Smejkal, Heřmanský, Koželuh, Doležal, Pleva, Fibikar, Sobotka Martin, Vránek, Plachý, Bukáček, Kunstmuller, Dítě, Dobiáš, Sobotka Roman, Bašnár, Havelka, Kotík

Do utkání již nastoupili hráči, kterým chyběla dodělaná registrace. Což byli Svoboda, Dome a Janecký mladší. Ti však do utkání ani nezasáhli.

Prvních deset minut nabídlo opatrný hokej a vyčkávání na chybu. Ta přišla ve 14. minutě a potrestal ji hostující Kotlík. Za dvě minuty to bylo 0:2 když další branku přidal Fibikar. Na konci třetiny ale ujel Havlíček a v přečíslení 2 na 1 vymetl pavučinu hostující klece.

Do druhého dějství vstoupil lépe hrající a aktivnější Žďár. Svou hru hosté kontrolovali a Trutnov se marně snažil vyrovnat. Přes to všechno to byl opět Žďár, který navýšil vedení a to v 39. minutě. Koželuh při přečíslení vystřelil, kotouč se odrazil od mantinelu za brankou a Martin Sobotka měl snadnou práci doklepnout kotouč do branky bezmocného Škrabelje.

Ve třetí třetině se hra vyrovnala a trutnovští byli lepší. Z toho těžili v 55. minutě, jmenovitě Mikolášek. Havlíček předložil kotouč Malinskému, ten z rohu před branku osamocenému Miklošákovi, který snížil. Následný tlak domácí Žďár odvrátil. V čase 58:56 si Mečiar vzal oddechový čas. Domácí hráli bez brankáře. V obrovské šanci stál Mikolášek, ale nedokázal kotouč procedit do branky. A tak v čase 59:41 dal branku Plachý a bylo rozhodnuto -2:4.

Žďár si po zásluze odvezl tři body ze hřiště soupeře. Utkání přihlíželo 390 diváků a o výbornou kulisu se staral jak domácí tak i početný hostující kotel. Nejlepším rháčem zápasu byl zvolen Roman Kousal, brankář hostí, který obdržel hodinky Axcent od firmy 4PM. Další utkání sehrají domácí hokejisté v úterý v Kolíně. Reportáž: op