Michal Krofta: "Trutnov se mi líbí po všech stránkách"

Posledním, kdo se objevil jako nová tvář v dresu Trutnova, je brankář Michal Krofta. Po utkání s Novou Pakou, kde vychytal výhru, jsme ho vyzpovídali v našem rozhovoru.

Foto: hokejnp.cz

Brankář Michal Krofta působil v loňské sezóně v barvách Nymburka. Největšího rivala Trutnova, při bojích o Play Off, právě do Play Off dotáhl svými výbornými výkony. Po sezóně vyslyšel nabídku z ciziny, ze které se však vrátil rychleji, než předpokládal. A kam se vrátil? K nám do Trutnova. Rozhovor s mladým brankářem jsme pořídili po utkání v Nové Pace, kde právě Krofta vychytal výhru.

Michale, jak se zrodil tvůj přesun do Trutnova?

„Tak to bylo takové náhlé a rychlé. Já jsem odešel z polského týmu Naprzod Janow v Katovicích, kde byly velké problémy. Jak finanční, tak organizační. Rozhodl jsem se odejít a vrátit do Čech. Po několika telefonátech s kamarády, jsem se dostal k manažerovi Ondrovi Poulovi, který o mě projevil zájem. Dohodli jsme se na podmínkách a hned jsem odjel směr Trutnov.“

Znal si Trutnov? Věděl jsi do čeho jdeš?

„No po pravdě jsem Trutnov moc neznal. Vůbec jsem nevěděl, jak to tady chodí, nebo jak to město vypadá. Jediné, co jsem si pamatoval, že mají v Trutnově skvělou atmosféru a fanoušky. Vždy, když jsem tu hrál s Nymburkem, se mi ta atmosféra a podpora fanoušků líbila.“

Jak se ti tady u nás líbí? Chceš něco vyzdvihnout?

„Město jsem si už prošel a je to tu moc pěkné. Rád se chodím procházet na náměstí, kde vždy usídlím v jedné kavárně, kde rád posedím. Ohledně hokeje se mi tu moc líbí zázemí a přístup trenérů jak k tréninkům, tak k zápasům. Je vidět že je to tady na vysoké úrovni a že to není jen o tom, že bychom se přišli sklouznout na led.“

Premiéru sis odbyl v Nové Pace. Jak hodnotíš zápas?

„Myslím si, že zápas jsme zvládli dobře. Až tedy na pár momentů, kde jsme dostali rychlé góly. To jsem měl trošku stažené půlky (směje se). Ale jinak mi kluci dost pomáhali a jsem za to rád, že mě v tom nenechali.“

Trutnov má ve skupině dva rivaly. V derby se Dvorem jsi plnil post druhého brankáře. Jak se ti ta atmosféra líbila?

„Atmosféra tam byla skvělá. Vždycky se vám hraje líp, když přijde hodně lidí. Škoda, že jsme tam nebodovali, protože jsme si to za ten výkon zasloužili. Už se nemůžu dočkat až zažiju atmosféru derby u nás doma, v Trutnově.“

Trutnov je druhý v návštěvnosti ve skupině Sever, díky jeho skvělým fanouškům. Co bys jim chtěl vzkázat?

„No, to je další věc, co se mi tady hrozně líbí. Vypadá to, že je tady dost dobrých a věrných fanoušků. Chtěl bych jim vzkázat, že se budu ze všech sil společně s týmem snažit, abychom vyhrávali a abychom měli lepší výsledky. Těším se na vás v brance!“

Michalovi děkujeme a přejeme hodně štěstí, zdraví a formy do dalších druholigových bojů. Vítej v Trutnově Krofťáku! Redakce